Увага, загроза: як поладити із босом, котрий вас недолюблює

175
Shutterstock
Ігнорування пріоритетів керівника може поставити хрест на вашій кар’єрі

Рано чи пізно у вашій кар’єрі з’явиться керівник, якого недостатньо вразять ваші професійні навички. Він буде сумніватися, чи відповідаєте ви посаді, яку займаєте. У такому випадку дуже важливо вчасно розпізнати та скоригувати негативне сприйняття. Зволікання може коштувати вам кар’єри.

Не пропустіть попереджувальні знаки

Як розпізнати загрозу, що насувається? Про втрату довіри свідчать надто точні та прямі вказівки діяти: «Переконайтеся, що ви виконали пункти X та Y, а також не забули про Z» або «З сьогоднішнього дня візьміть за правило приїжджати на зустрічі за 10 хвилин до їх початку». Керівник може почати перевіряти вашу роботу частіше та ретельніше, наприклад, попросить надати позаплановий звіт по проекту.

Shutterstock

Про реальну загрозу звільнення свідчить те, що вас перестануть запрошувати на наради і зустрічі, в яких раніше ви регулярно брали участь.

Дійте швидко

Що робити, якщо бос став уважніше ставитися до деталей? Поцікавтеся, що спровокувало подібну реакцію. Можливо, недавно ви не виправдали очікувань. Попросіть керівника описати його бачення реалізації завдання, поцікавтеся, яких саме дій він очікував. Уважно вислухайте. Скоригуйте свій робочий процес відповідно до цього бачення та переконайтеся, що зміни помічено вашим керівником. Пам’ятайте, що для комфортної та плідної роботи саме ви повинні адаптуватися до боса, а не навпаки.

Визначте пріоритети вашого боса

Зазвичай конфлікти «бос – підлеглий» починаються із одиничного випадку. Це може бути що завгодно. Одному керівнику не сподобалося, що ви приділяєте мало часу спілкуванню із дистриб’юторами, а інший чекає перевиконання фінансового плану. Можливо, ви запізнилися на важливу зустріч або замість короткого звіту на одну сторінку підготували довгу детальну презентацію.

Фрази, на які дуже чекає начальник

Тому важливо знати пріоритети керівника. В ідеалі – запитати прямо, якими принципами потрібно керуватися в роботі, за якими критеріями він оцінює ефективність, що важливо враховувати при прийнятті рішень, а чого уникати? Узгодьте частоту надання звітів по проекту, визначте канали зв’язку, за якими ви повинні бути доступні в будь-який час. Після деякого часу не соромтеся попросити боса про зворотний зв’язок. Поцікавтеся його думкою про проект, над яким ви працюєте, запитайте, що, на його погляд, ви робите правильно, а що можна поліпшити. Керівник, орієнтований на результат, зазвичай дасть вам чітку відповідь і конкретні рекомендації.

Спостерігайте за невербальною комунікацією

Поспостерігайте за керівником під час загальних зборів. Відзначте, що він хвалить, чому симпатизує, що його дратує. Зверніть увагу на стиль проведення зборів, зворотний зв’язок між керівником і командою.

Shutterstock

В жодному разі не ігноруйте невербальних сигналів: міміку (піднята брова, яка змінила вираз обличчя) або фразу: «Я би так не зробив». Одним із аспектів, які відрізняють людей з успішною кар’єрою, є розуміння того, що немає боса, з яким неможливо порозумітися. Ви просто повинні зрозуміти причини його поведінки. Завдання кожного керівника практично таке ж, як і ваше: домогтися успіху, а ваша місія – допомогти йому в цьому.

За матеріалами HBR

 

Вам буде цікаво: «Чи може характер перешкодити кар’єрі?»
Поділитися: