Успішний стартап: 5 книжок про те, як розпочати власну справу

1266
Shutterstock
Що читати підприємцю-початківцю

Якби ідея чогось коштувала, давно існував би ринок ідей. Щоби стати успішним підприємцем, самого лише задуму недостатньо – потрібно діяти. Але перші кроки робити завжди складно: заважають страхи, ризики та відсутність відповідей на мільйони запитань.

K.Fund Media відібрав п’ять книжок, які допоможуть тим, хто планує розпочати власну справу.

Пурпурова корова! Як створити незабутній продукт

«Пурпурова корова! Як створити незабутній продукт», Сет Ґодін

Український переклад – «Наш Формат», 2018

Стартап починається з продукту. Яким він має бути? Американський підприємець, маркетолог та колишній віце-президент компанії Yahoo! Сет Ґодін розповідає про те, як створити по-справжньому корисний продукт, який продаватиметься в першу чергу.

У своїй книзі він акцентує на тому, що для успіху в бізнесі варто виділятися та бути видимим. Він допомагає зрозуміти, на що слід звернути увагу під час створення нового продукту та як зробити його впізнаваним.

Сет Ґодін наголошує: особливою має бути не лише реклама продукту, а й сам продукт. «Пурпурова корова» – це те, що яскраво вирізняється на тлі подібних товарів, те, що споживач не зможе не помітити. Розповідаючи історії Starbucks, JetBlue, Krispy Kreme та Apple, автор заохочує підприємців переглянути те, що говорить реклама про їхній продукт. Цікаві поради Ґодіна роблять читання корисним, а його провокаційний стиль – захопливим.


«Дилеми засновника бізнесу»

«Дилеми засновника бізнесу», Ноам Вассерман

Український переклад – «Віват», 2017

Професор Гарвардської школи бізнесу Ноам Вассерман зібрав у цій книзі досвід понад 10 тис. засновників власних проектів. Його десятирічне дослідження виявило: неістотні, на перший погляд, рішення, ухвалені на початковому етапі, можуть сильно вплинути на перебіг справ у подальшому.

Саме тому автор приділяє особливу увагу питанням, які слід вирішити ще до старту проекту. Починати справу самотужки або із співзасновниками? Які плюси та мінуси спільного бізнесу з друзями, родичами та сторонніми людьми? Як розпізнати, коли підприємець має піти з бізнесу та як ділити прибуток?

Наводячи цікаві життєві приклади, приправлені жартами, Вассерман розповідає про перші рішення успішних стартаперів та пояснює, як передбачити серйозні помилки, уникнути їх або виправити їх наслідки. У його книзі – не лише приклади успішних бізнесів, а й історії провалів, на яких підприємці-початківці можуть повчитися. Автор описує, як вести складні розмови з колегами та інвесторами і пояснює, як зробити такі діалоги простішими.


«Безжальна правда про нещадний бізнес»

«Безжальна правда про нещадний бізнес», Бен Горовіц

Український переклад – «Наш Формат», 2015

У своїй книзі інвестор Кремнієвої долини, американський підприємець та венчурний капіталіст Бен Горовіц ділиться власним досвідом розбудови бізнесу.

Він піднімає питання, про які не розповідають у бізнес-школах. Зокрема, Горовіц пояснює, як правильно звільняти людей, як вчинити, якщо звільнити потрібно хорошого друга, як розмовляти з підлеглими, чому турбота про персонал важливіша за інші питання, як наймати фахівця, в сфері роботи якого ви нічого не тямите та як вчинити з розумним спеціалістом, який має нестерпний характер. Багато уваги він приділяє і таким складним та неоднозначним речам, як переманювання людей з компанії друга, уникнення інтриг всередині колективу та створення сприятливого мікроклімату в компанії.


«Стартап на $100. Як перетворити хобі на бізнес»

«Стартап на $100. Як перетворити хобі на бізнес», Кріс Ґільбо

Український переклад – «Наш Формат», 2017

Назва книги мандрівника, письменника та успішного підприємця Кріса Ґільбо звучить, як блакитна мрія. Утім, автор робить саме те, до чого закликає: він працює на себе, перетворивши улюблену справу на бізнес. Ґільбо заснував міжнародну спільноту творчих людей World Domination Summit, відвідав майже 200 країн, пише статті та займається волонтерством.

«Стартап на $100» – це книга про власний досвід Ґільбо, доповнена історіями успішних підприємців, які розпочинали власну справу з обмеженим обсягом коштів. Автор пояснює, на що варто звернути увагу, пропонуючи свій продукт аудиторії, що висунути на перший план, а що – прибрати.

Вам може здаватися, що у вас мало коштів для заснування власної справи, але Ґільбо доводить: це – лише відмовки, які не мають заважати на шляху до мети.

Більше про книгу


«Стартап без помилок»

«Стартап без помилок», Ерік Райз

Український переклад – «Віват», 2016

Світовий бестселер викладача Гарвардської школи бізнесу, успішного підприємця, венчурного капіталіста та консультанта з розвитку стартапів Еріка Райза змінює уявлення про інновації та підприємництво.

Автор розповідає, чому більшість бізнесів «не злітають», та як уникнути типових невдач, описуючи підходи, які використовують у Google, Toyota та Facebook.

Особливу увагу Райз приділяє вивченню клієнтського попиту: як зрозуміти, чого хочуть споживачі та як адаптуватися до їхніх нових запитів і потреб.

Більше про книгу


Читайте також 4 книги про незвичайні системи менеджменту

Поділитися: