Усе можливо: екс-глава Google Ерік Шмідт припустив роздвоєння інтернету

911
www.flickr.com/photos/jdlasica
Одна частина буде «під управлінням» США, а в інший запанує Китай

Колишній глава Google Ерік Шмідт не виключає, що в найближчому майбутньому інтернет існуватиме в двох версіях – умовно китайській і американській. Таке припущення він висловив на закритій зустрічі в Сан-Франциско, повідомив CNBC.

Глава ради директорів Alphabet йде у відставку

У відповідь на запитання економіста Тайлера Ковена про можливість розколу інтернету з різним регулюванням і рівнем доступу екс-глава Google припустив поділ всесвітньої павутини на дві версії – під управлінням Китаю і США.
«Найбільш імовірний сценарій – це біфуркація, тобто поділ на інтернет під керівництвом Китаю і некитайський інтернет на чолі зі США», – припустив Шмідт.

Він нагадав про феноменальний розвиток китайських компаній і місцевого ринку послуг, зростання капіталів. При цьому, наголосив екс-топ Google, частка доходів від інтернету у величезному ВВП Китаю вища, ніж відсоток інтернет-доходів у валовому внутрішньому продукті США.

Китай має всі шанси стати лідером IT-індустрії – і це несе певні ризики. На думку Шмідта, разом з китайськими продуктами в інтернет прийде інший політичний режим «з цензурою і контролем».

Водночас Google планує запустить в Китаї цензуровану версію пошуковика.

Сенатори і правозахисники вже вимагають від Google пояснень.

Поділитися: