USB-зарядки в трамваях можуть бути небезпечними для ваших телефонів

510
habr.com
Зловмисники можуть отримати повний віддалений доступ до пристрою на Android за допомогою публічної USB-зарядки

Популярний IT-ресурс Github опублікував вихідний код шкідливого ПЗ, за допомогою якого невідомі зловмисники могли зламати будь-який девайс на ОС Android під час його підключення до звичайного USB-порту в публічних місцях, наприклад, у громадському транспорті, на зупинках або автозаправках.

Про це написав «Хабрахабр» з посиланням на дослідження групи інформаційної безпеки Кевіна Батлера з Університету Флориди.

Починаючи з Android 2.0, смартфон або планшет за підключення до USB-порту іншого девайса пропонує варіанти «Для зарядки», «Для обміну даними» тощо, при цьому задля безпеки передавання даних необхідно підтвердити додатково – щоб випадково не злити свою інформацію іншій стороні.

Пляма Microsoft: як неповнолітні хакери обіграли Білла Гейтса

Однак група Кевіна Батлера виявила витончений спосіб атаки на ваші пристрої через USB-порт. Зовні порт, як і раніше, виглядає лише джерелом живлення в аеропорту, кафе або на зараженому комп’ютері. Головна умова для успішної атаки – ви на якийсь час залишаєте екран смартфона поза увагою (і не бачите, що девайс «зажив своїм життям»).

Пароль блокування екрану легко обійти короткою командою. А потім хакер може використовувати недокументовані AT-команди для віддаленого управління екраном. У такий спосіб зловмисник обходить захист смартфона і створює нового користувача, імітуючи дотики до екрану за допомогою низькорівневих AT-команд.

Батлер описав схему в звіті, а всі подробиці виклав у короткому відео.

Через звичайну USB-зарядку з вашого смартфона можуть розіслати повідомлення, зробити дзвінок, підписати вас на послуги, переслати всю вашу пошту, увійти до вашого інтернет-банку і вкрасти коди доступу, включити камеру і зробити фото, скористатися взагалі будь-яким додатком на смартфоні або просто скинути до заводських налаштувань.

Команда Батлера виявила вразливості на девайсах брендів Samsung та LG й одразу сповістила виробників. У липні LG вже випустила латки для свого ПЗ. Однак мільйони пристроїв, які не оновлюються, залишаються під загрозою.

Північна Корея відправляє хакерів за кордон заробляти гроші для країни.

Cisco тренує співробітників за допомогою фальшивих листів.

Поділитися: