Урок Ілона Маска: як листом надихнути співробітників

188
fox61.com
Коли становище стає скрутним, справжні лідери починають діяти

Нещодавно Каліфорнійська некомерційна організація Worksafe заявила, що рівень травматизму на заводі Tesla у Фрімонті, штат Каліфорнія, на 30% вище, ніж по індустрії в цілому.

Але гендиректор заводу Ілон Маск наполягає, що безпека є першочерговим пріоритетом для Tesla. Він стверджує, що працевлаштування тисяч співробітників для створення третьої зміни і зменшення надмірної наднормової зайнятості значно понизили рівень травматизму. Він розіслав співробітникам листа, де розповів про своє ставлення до безпеки.

«Не існує слів, якими можна було би описати, наскільки я дбаю про ваші безпеку та добробут. Коли хтось отримує травму, будуючи машини та намагаючись працювати якнайзавзятіше, аби принести успіх Теслі, це розбиває моє серце.
Я попросив, аби про кожну травму без винятку повідомляли безпосередньо мені. Щотижня зустрічаюся із тими, хто відповідає за безпеку, і бажаю зустрічатися із кожною травмованою людиною, щоб зрозуміти, що саме ми мусимо зробити виправлення ситуації. І тоді я піду на виробництво і виконаю те саме завдання, яке виконують вони.
Цю практику менеджери Tesla повинні взяти собі за звичку. У Tesla ми керуємо з передової, а не з якоїсь безпечної та зручної вежі зі слонової кості. Менеджери завжди повинні ставити безпеку своєї команди вище за власну».

Якщо Маск підтвердить свої слова, то це стане чудовим прикладом лідера компанії, який готовий зробити все, що потрібно для змін, і продемонструвати, що він не боїться заходити в окопи.

Що вам може дати емейл Маска

Емоційний інтелект, здатність змушувати емоції працювати на вас, а не проти вас, є неодмінною якістю ефективних лідерів.

Хоча слова, якими він починає лист, можуть когось зворушити, найпотужнішою є його обіцянка вжити заходів. Особисто зустрітися із кожним потерпілим працівником та насправді навчитися виконувати завдання, що спричинило травму цєї людині — це видатна річ для керівника будь-якої компанії.

Ефективні лідери знають, що для того, аби надихнути своїх послідовників, вони повинні втілювати на практиці те, що вони проповідують та подавати приклад.

Приклад Маска – це один з найкращих способів зробити це. Коли менеджер має час на те, щоби працювати поруч із розчарованим членом команди з метою кращого розуміння перспективи цієї людини, то стаються дивовижні речі. І хоча на втілення цього витрачається чимало часу, це створює емпатію та взаємозв’язок, і може виявитися надзвичайно мотивуючим.

За матеріалами INC
Поділитися: