Українці – лідери за реєстрацією компаній через е-громадянство Естонії

186
www.shutterstock.com
Учасниками естонської програми e-Residency стали вже понад 2 тис. громадян України

Українці зареєстрували в Естонії найбільше число компаній у рамках «Електронного громадянства» (e-Residency) – естонської урядової програми для зарубіжних онлайн-підприємців.

Віталій Галицьких

За словами керівника талліннського офісу української юридичної фірми «Ільяшев і Партнери» Віталія Галицьких, за допомогою естонської цифрової ID-карти українські бізнесмени заснували вже 423 компанії.

За цим показником українці впевнено утримують лідерство, випереджаючи підприємців з Фінляндії (315 компаній) і Німеччини (311).

Загалом «електронне громадянство» Естонії отримали 2,1 тис. українців – більше карт e-резидента оформили тільки громадяни Фінляндії та Росії.

 

Карта е-резидента не дає податкового резидентства або права на в’їзд до Естонії, але відкриває для іноземців доступ до всіх місцевих держпослуг, 99% з яких можна отримати онлайн.

Смартфони замість паспортів: Mobile ID приходить на зміну електронного підпису

Віталій Галицьких повідомив, що за допомогою «електронного громадянства» в Естонії було зареєстровано 3,4 тис. компаній. Для реєстрації статутний капітал компанії e-резидента має бути не меншим €2,5 тис.

Естонську цифрову ID-карту також можна оформити через інтернет, а забрати – в посольстві Естонії.

Як ми писали раніше, Україна виключила Естонію і ще чотири країни зі списку офшорів.

А Китай прив’язав електронні ID до популярного месенджера WeChat.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна

Поділитися: