Український стартапер створив картонну станцію телепортації

159
SEO Virbox Виталий Цыбенко, facebook.com
Точка телепортації складається з брендованої коробки, картонного стільця і набору окулярів для перегляду віртуальної реальності

Стартап з Дніпра Virbox створив телепорт-станцію для комфортного занурення у віртуальну реальність. Спочатку проект замислювався як лабораторія вивчення доповненої реальності, але незабаром розробники вирішили спробувати максимально спростити для користувача доступ до віртуального світу, розповідає засновник і SEO Virbox Віталій Цибенко. Так «народилася» картонна коробка Virbox360 з окулярами, в які достатньо вставити смартфон з гіроскопом, наприклад, iPhone, і переглядати тривимірний відеопотік.

Для перегляду тривимірного відео не потрібні спеціальні програми: все мультимедіа є в браузері смартфона.У грудні минулого року Virbox став одним з переможців телеком-акселератора ВДНХ-tech.  За результатами заходу оператор мобільного зв’язку «Київстар» розпочав співпрацю зі стартапом.

Особлива гордість стартапу — розбірний картонний стілець, який витримує вагу до 200 кг.
«Ця телепорт-станція є сполучною ланкою між користувачем і віртуальним контентом», — розповідає Цибенко.

Наша кінцева задача — перемістити користувача в 360° лайв-стрім в будь-якому місці планети

В реальному часі можна буде подивитися якусь подію або переміститися туди, де можна відпочити: посидіти на березі моря або, наприклад, під сакурою в Японії.

Ідея надихає, але є проблема — брак контенту. Стрім 360° тільки-но починають входити в повсякденне життя. «Тому один з напрямків нашої діяльності — це допомога бізнесу у створенні тривимірного контенту, який би вони демонстрували клієнтам», — говорить Віталій Цибенко.
Стартап не виставлятимуть на Kickstarter (сайт фінансування творчих проектів за схемою краудфандінг) через те, що поки не бачить можливості забезпечити доставку телепорт-станції в будь-яку точку світу за прийнятною для клієнта ціною. «Ми плануємо не відправляти телепорт-станції за попереднім замовленням, а виробляти їх в різних країнах, щоб користувач зміг заощадити на доставці», — коментує Віталій Цибенко.

На ВДНГ-tech проект виграв поїздку на одну з провідних стартап-конференцій Європи.

Цього року збирається відвідати також українські заходи iForum, VR Сonference тощо.

Самі телепорт-станції виробляються в Україні, для чого використовується високотехнологічна лазерна порізка. Є дизайнерська версія з целюлозного картону і еко-версія з картону, який вироблено зі вторинної сировини. Вартість набору аксесуарів для комфортного телепортування у віртуальну реальність стартує від 1800 грн.

 

Поділитися: