Український онлайн-ринок доставки їжі «підріс» до $97 млн

202
montreal.eater.com
Більше половини ринку охоплює сервіс EDA.UA

З 2013 до 2016 року об’єм онлайн-ринку доставки готових страв в Україні збільшився майже втричі – з $35 млн до $97 млн.

Про це йдеться в огляді європейського онлайн-ринку доставки готових страв, підготовленого інвестиційною компанією Chernovetskyi Investment Group (CIG).

Абсолютним лідером українського ринку є сервіс EDA.UA, який доставляє їжу з більш ніж 1500 ресторанів в 28 населених пунктах. На цей агрегатор припадає 65% онлайн-замовлень готових страв.

24 на 7: як ресторатор Купер відкриває по два заклади на рік

У червні CIG, що володіє контрольним пакетом акцій EDA.UA, оголосила про входження сервісу в Foodout Group, балтійської компанію, якій належать аналогічні послуги з доставки їжі в Литві, Латвії, Естонії та Ірані (готується запуск в Білорусі).

За оцінками аналітиків CIG, послугами замовлення їжі користуються 60 млн жителів Європи, а об’єм ринку вже сягнув $7 млрд.

Лідерство на європейському ринку з 40%-ю часткою утримує міжнародний сервіс Just Eat. У 2016 році його виручка становила $495 млн, а ринкова капіталізація – близько $5,3 млрд.

Аналітики вважають, що пострадянські країни, в тому числі Україна, мають величезний потенціал для розвитку онлайн-ринку доставки їжі.

Як ми писали раніше, китайський сервіс знижок і доставки їжі Meituan Dianping залучив $4 млрд і став четвертим за величиною технологічним стартапом у світі.

 

Джерело: прес-реліз Chernovetskyi Investment Group
Поділитися: