Український GameDev: ні живий ні мертвий

1169
Shutterstock
В Україні більше 20 тис. людей працюють в ігровій індустрії

У всьому світі ігрова індустрія за розміром прибутків обганяє кіноіндустрію і наступає на п’яти спортивному ринку. А як із цим справи в Україні? ACHIEVERS HUB спільно з UNIT.City розробили карту українського геймдева і проаналізували стан ринку.

Згідно з прогнозами, опублікованими у популярному блозі про GameDev-індустрію Newzoo, в 2018 році ринок ігор досягне $ 137,9 млрд, що на 13,3% більше, ніж у 2017 році.

З року в рік ринок ігор продовжує зростати – як по прибутках, так і по аудиторії гравців. Це робить індустрію однією з найперспективніших сфер для інвестування.

GameDev по-нашому

В Україні за останні кілька років з’явилося понад 30 нових компаній, що займаються створенням ігор.

Згідно зі звітом, представленим у UNIT.City, в більш ніж 80 компаніях української GameDev-індустрії зайнято більше 20 тис. людей. Основна частина (40%) офісів компаній-розробників розташована в Києві. За столицею ідуть Одеса (16%), Дніпро (12%), Харків (11%) і Львів (6%).

розвиток української індустрії ігор
Джерело: 42.unit.city

Більшість компаній, представлених дослідниками, існують на ринку від 3 до 10 років. Серед них такі відомі компанії, як Ubisoft, Wargaming і Gameloft.

Що цікаво, так само, як і на світовому ринку, в Україні переважає створення мобільних ігор. Згідно з дослідженням, найбільш популярні платформи для розробок ігор серед українських розробників – Android (82%) і iOS (79%). Згідно з тенденцією, яка простежується на світовому ринку, 2018-й – перший рік, коли дохід від мобільних ігор перевищить 50% усього ринку, а до 2021 року його частка складе вже 60%.

Джерело: 42.unit.city

Найпопулярніші платформи для розробки ігор серед опитаних українських компаній – Unity (69%), а жанр розроблених ігор – Action (63%). 20% компаній мають в портфоліо лише одну гру. У той самий час, чверть компаній вже випустили понад 10 ігор.

Однак Дмитро Базилевич підкреслює, що ділити GameDev на український і зарубіжний в корені неправильно.

Dmitriy Bazilevich

Дмитро Базилевич, Country Manager Ukraine компаніїрозробника ігор Wargaming

 Я щиро не розумію, що таке український GameDev. Я розумію, що таке українське кіно. Це кіно, яке знімає український продакшн, воно «прокачується» в Україні, заробляє гроші в Україні. Наприклад, ролик Apple Watch – взагалі не український, незважаючи на те, що його зняла українська студія і використовувала українську локацію. Але він рекламує не український продукт на не український ринок.

Коли ми говоримо про геймдев: щойно країна стає зручною для будь-якої діяльності, вона починає у ній розвиватись.

З перших уст

Передбачити успіх або провал того чи іншого продукту практично неможливо. Блискуча на перший погляд гра може «не зайти» аудиторії, і з цим потрібно просто змиритися.

Dmitriy Bazilevich

Михайло Зінченко, операційний продюсер київського центру розробки компанії Wargaming.net

Є момент, про який всі забувають. Приходить інвестор і каже: «Ммм… великий ринок, мільярди. Тримай $100, зроби гру». А далі починається те, про що всі забувають. GameDev – бізнес ризиковий. Рецепт успіху не відомий нікому.

 

Taras Tarasov

Тарас Тарасов, Game Industry Evangelist

Так уже сталося, що я консультую інвестиційні фонди з приводу вкладів у ігри. І моя основна консультація – не вкладати гроші в гейм-індустрію. А все тому, що ці фонди не мають ані жодного уявлення про те, що таке ігровий ринок. Не можна передбачити успішність гри. Масштабні кінопроекти теж провалюються, а в геймдеві ризики – навіть вищі.

Поділитися: