Український агрохолдинг «Агроліга» вироблятиме біопаливо

156
agroliga.com.ua
Компанія збирається отримувати електроенергію з лушпиння соняшнику

Агрохолдинг «Агроліга» з Харківської області, виробник соняшникової олії, почне переробляти лушпиння і макуху – відходи від виробництва соняшникової олії – на електроенергію.

Для цього «Агроліга» 12 березня зареєструвала ТОВ «Ейджіеленерджі» (AGL Energy). Компанія займеться виробництвом електроенергії з біопалива та її продажем за «зеленим» тарифом. Частка агрохолдингу в капіталі нової компанії становила 50%.

Крім того, в першому кварталі 2018-го «Агроліга» планує запустити інноваційний маслоекстракційний завод з потужністю переробки до 170 тис. т насіння соняшнику на рік. Підприємство також зможе виробляти соєву і рапсову олію.

На кавовій гущі: біопаливо для лондонських двоповерхових автобусів

Сільськогосподарська група розраховує за рахунок нового заводу збільшити частку на ринку соняшникової олії в Харківській області до 10-12%. Зараз компанія експлуатує маслоекстракційний завод, який щорічно переробляє 35 тис. т соняшнику.

«Агроліга», що обробляє близько 10 тис. га землі, також вирощує сільськогосподарські культури і займається молочним тваринництвом.

Агрохолдинг з 2016-го експортує фасовану рафіновану олію під торговою маркою AGROLIGA. Крім того, «Агроліга» виробляє соняшникову олію для власних торгових марок (ВТМ) зарубіжних торгових мереж.

Як ми писали раніше, ЄБРР виділив МХП кредит в €25 млн на біогазову установку.

А до 2050 року Україна отримуватиме 57% тепла від біопалива.

 

Джерела: Агроліга, Latifundist
Поділитися: