Українські стартапи: підсумки листопада

177
Financial Times
Інноваційні біосенсори для перевірки продуктів, робот, який навчає програмування та обмінник валют на базі соцмережі

Головною подією листопада стало оголошення результатів рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times. Цілих вісім організацій з України увійшли до списку. Серед них – три інноваційні стартапи.

Також цікавою виявилася трансформація Nimses з соціальної мережі в обмінник валют і маркетплейс.

BIOsens – експрес-діагностика харчових продуктів

Почесне місце в престижному рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times отримав київський стартап BIOsens (СЕО Андрій Карп’юк). Компанія представила технологічну розробку: міні-лабораторію для тестування шкідливих речовин у продукції. Проект спрямований на вирішення проблеми своєчасної діагностики безпеки харчових продуктів.

startup.ua

Основна ідея полягає в тому, щоб допомогти людям заздалегідь отримувати інформацію про якість продукції, яку вони споживають або виготовляють. Стартап пропонує біосенсор  для експрес-діагностики, за допомогою якого можна провести аналіз в реальному часі протягом 15 хвилин.


Проект Robo Wunderkind: знайомство дошкільнят з основними принципами робототехніки

Окремо в рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times був відзначений українсько-казахський стартап Robo Wunderkind (засновники Рустем Акішбеков і Анна Яроцька). Анна та Рустем створили робота, що самостійно навчається та допомагає дітям граючись освоїти ази програмування.

Нагадаємо, в 2015 році, стартап успішно залучив на головній краудфандинг-платформі світу Kickstarter під дитячий конструктор $246 тис., що більш ніж удвічі перевищило очікування.

facebook.com

Ціна нового робота від стартапа Robo Wunderkind, якого відзначили FT і Google, починається від $199.

Максим Гербут (стартап PassivDom, про який ми детально писали в статті, також потрапив до рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times. Сталося це наприкінці листопада 2017 року.


Соцмережа Nimses розширила торгову площадку і запустила обмінник валют

Як виявилося, за звичайною соціальною мережею ховається цікава бізнес-модель на стику маркетплейса і фінтеха. Сервіс Goods, що дає змогу продавати і купувати реальні товари та послуги за внутрішню валюту німи, наприкінці листопада крім Києва запущений ще в 6 містах України: Дніпрі, Львові, Харкові, Миколаєві, Запоріжжі та Одесі.

static.espreso.tv

Заснували стартап архітектор контенту Nimses Ольга Хілобок і директор з маркетингу Nimses Андрій Сірченко.

Тепер жителі великих українських міст можуть продавати і купувати реальні товари та послуги за віртуальні монети.

Заразом продавцям в Goods стала доступною можливість перевести в готівку свої німи. Вони переводяться в долари США за курсом $1 за 10 тис. німів. Нарешті ритейлери можуть перевести у готівку зароблені гроші, а значить, торгівля в соцмережі набула сенсу (раніше Nimses використовувався трейдерами виключно як рекламний майданчик).

Поділитися: