Головною подією листопада стало оголошення результатів рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times. Цілих вісім організацій з України увійшли до списку. Серед них – три інноваційні стартапи.
Також цікавою виявилася трансформація Nimses з соціальної мережі в обмінник валют і маркетплейс.
BIOsens – експрес-діагностика харчових продуктів
Почесне місце в престижному рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times отримав київський стартап BIOsens (СЕО Андрій Карп’юк). Компанія представила технологічну розробку: міні-лабораторію для тестування шкідливих речовин у продукції. Проект спрямований на вирішення проблеми своєчасної діагностики безпеки харчових продуктів.
Основна ідея полягає в тому, щоб допомогти людям заздалегідь отримувати інформацію про якість продукції, яку вони споживають або виготовляють. Стартап пропонує біосенсор для експрес-діагностики, за допомогою якого можна провести аналіз в реальному часі протягом 15 хвилин.
Проект Robo Wunderkind: знайомство дошкільнят з основними принципами робототехніки
Окремо в рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times був відзначений українсько-казахський стартап Robo Wunderkind (засновники Рустем Акішбеков і Анна Яроцька). Анна та Рустем створили робота, що самостійно навчається та допомагає дітям граючись освоїти ази програмування.
Нагадаємо, в 2015 році, стартап успішно залучив на головній краудфандинг-платформі світу Kickstarter під дитячий конструктор $246 тис., що більш ніж удвічі перевищило очікування.
Ціна нового робота від стартапа Robo Wunderkind, якого відзначили FT і Google, починається від $199.
Максим Гербут (стартап PassivDom, про який ми детально писали в статті, також потрапив до рейтингу інноваторів Центральної та Східної Європи за версією Google і Financial Times. Сталося це наприкінці листопада 2017 року.
Соцмережа Nimses розширила торгову площадку і запустила обмінник валют
Як виявилося, за звичайною соціальною мережею ховається цікава бізнес-модель на стику маркетплейса і фінтеха. Сервіс Goods, що дає змогу продавати і купувати реальні товари та послуги за внутрішню валюту німи, наприкінці листопада крім Києва запущений ще в 6 містах України: Дніпрі, Львові, Харкові, Миколаєві, Запоріжжі та Одесі.
Заснували стартап архітектор контенту Nimses Ольга Хілобок і директор з маркетингу Nimses Андрій Сірченко.
Тепер жителі великих українських міст можуть продавати і купувати реальні товари та послуги за віртуальні монети.
Заразом продавцям в Goods стала доступною можливість перевести в готівку свої німи. Вони переводяться в долари США за курсом $1 за 10 тис. німів. Нарешті ритейлери можуть перевести у готівку зароблені гроші, а значить, торгівля в соцмережі набула сенсу (раніше Nimses використовувався трейдерами виключно як рекламний майданчик).