Українські стартапи-чемпіони 2017: підсумки року

382
Shutterstock
Кулон-перекладач, екзоскелет, мобільна клавіатура та моментальна фотокамера без електроніки

 «Розумний кулон» від Senstone зібрав $389 тис.

Краще за всіх інших українських стартапів використовував можливості головних краудфандингових платформ світу Kickstarter та Indiegogo Назар Федорчук, засновник Senstone.

3DNews

Модний кулон для перекладу голосу в друкований текст від Федорчука так сподобався споживачам, що зібрав очікувану суму в $50 тис. на Kickstarter за 36 годин.

Загалом же кулон зібрав у 2017 році майже $400 тис.


Фотоапарат Jollylook зібрав  $377,5 тис.

Jollylook – єдина моментальна камера у світі без електроніки. Для її виробництва необхідно було $15 тис.

kickstarter.com

Цю суму засновник стартапу, мешканець Запоріжжя Олег Халіп, зібрав на Kickstarter за один день і тепер може похвалитися майже $400 тис. та величезною чергою на передзамовлення.


Виробників екзоскелетів UniExo підтримають Україна та Нова Зеландія

UniExo – екзоскелет українського виробництва для допомоги людям із травмами та проблемами руху. Технологічна новинка допоможе відновити рухові функції кінцівок за допомогою модульних роботизованих екзоскелетних пристроїв. У комплекті також – нейрошлем та нейробраслети.

fbcdn.net

Наступного року творець стартапу киянин Антон Головаченко отримає з бюджету України 50 млн грн (близько $1,79 млн). За ці гроші налагодять виробництво та створять інноваційний фонд, до якого можуть підключитися профільні організації, покликані допомогти людям із проблемами опорно-рухового апарату.

У листопаді-грудні цього року стартап взяли в акселератор Robohubу Окленді (Нова Зеландія). Також проект – переможець конкурсу RobotLaunch 2017.


Максим Гербут вироблятиме «розумні будинки» у США

Ми вже неодноразово писали про уродженця Маріуполя, творця стартапу PassivDom Максима Гербута. Уже готовий завод з виробництва автономних будинків у місті Ріно, штат Невада, США. Перші 100 мешканців заселяться до нових будинків уже в січні, ще понад 8 тис. сімей стоять у черзі.

passivdom.com

Вартість двокімнатного будинку – $97 тис. Отже, близько $8 млн з’явиться на рахунку стартапу після того, як наявні замовники отримають по одному будинку. Зараз капіталізація стартапу становить близько $1 млн.


Ярослав Ажнюк та $10 млн для домашніх улюбленців

Про стартап Petcube, що виробляє «розумні» пристрої для домашніх тварин, навряд чи можна не написати в підсумковому огляді.

ksr-ugc.imgix.net

Штаб-квартира проекту розташована в Каліфорнії. Також в Америці живуть основні покупці розумних пристроїв від Ажнюка.

Цікаво, що $10 млн проект зібрав не в США, а в Україні, завдяки венчурним фондам AlmazCapital, AVenturesCapital і Y Combinator. Але фонди – далеко не єдиний дохід стартапу. Пристрої регулярно з’являються на Kickstarter та збирають у середньому по $250 тис.


Grammarly випустили мобільну клавіатуру для Android

Рік вийшов вдалим і для киян Олексія Шевченка, Максима Литвина та Дмитра Лідера, співзасновників Grammarly. У травні цього року стартап залучив $110 млн інвестицій та виявився найбагатшим стартапом України.

У грудні 2017 року вийшла мобільна клавіатура Grammarly для Android. Вона позиціонується як персональний редактор, який інтегрується з усіма мобільними додатками та мобільним браузером.

gadgets360cdn.com

За допомогою Grammarly Keyboard на смартфоні можна писати повідомлення електронної пошти, дописи у соціальних мережах або повідомлення в месенджерах.

Поділитися: