Україна уклала угоди про залучення €320 млн на добудову метро в Харкові

125
gx.net.ua
У Харкові з'являться дві нові станції метро в напрямку аеропорту

У понеділок, 11 грудня, міністр фінансів України Олександр Данилюк від імені уряду підписав з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) фінансово-гарантійні угоди про залучення кредитів у загальному розмірі €320 млн на розвиток інфраструктури харківського метро.

Церемонія підписання документів відбулася в адміністрації Президента України в присутності Петра Порошенка і губернатора Харківської області Юлії Світличної.

Як повідомляє ЄБРР, банк надає Україні свою частину кредиту (€160 млн) на 18 років.

Згідно з підписаними угодами, Україна платитиме міжнародним кредиторам 0,01% річних вибраної та непогашеної суми позики.

Завдяки залученим коштам харківська влада зможе побудувати дві станції метро в напрямку аеропорту, нове електродепо, а також придбати 85 нових вагонів.

За словами Юлії Світличної, загальний бюджет проекту складе близько €330 млн – ще €10 млн буде виділено  з бюджету Харкова.

Четверту гілку метро в Києві будуватиме китайський консорціум

Вона додала, що реалізація проекту почнеться після підписання відповідної угоди з комунальним підприємством «Харківський метрополітен» і Харківською міськрадою.

«Інтерфакс-Україна» з посиланням на ЄБРР повідомляє, що підписання зазначеного кредитної угоди намічено на 18 грудня в Харкові.

За інформацією ЄІБ, харківська влада має намір завершити заплановані за проектом будівельні роботи до кінця 2023 року.

Очікується, що реалізація проекту збільшить річний пасажиропотік харківського метро на 25 млн чоловік.

Як ми писали раніше, ЄБРР затвердив черговий транш на так звану програму «теплих кредитів».

Крім того, ЄБРР надасть українському «ПроКредит Банку» чотирирічний гривневий кредит в розмірі $25 млн, який забезпечить доступне кредитування малого і середнього бізнесу України в гривнях.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: