Україна може отримати від ЄБРР €100 млн на проекти з енергозбереження

137
goloskarpat.info
Пілотний проект планується реалізувати в Кременчуку

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) може заснувати програму Ukraine Public Sector Energy Efficiency Framework (PSEEF) на загальну суму €100 млн для кредитування комунальних енергетичних підприємств під місцеві гарантії.

У п’ятницю, 17 листопада, ЄБРР повідомив, що рада директорів банку планує розглянути цю заявку 13 грудня.

В рамках програми PSEEF банк може профінансувати в кількох містах України проекти підвищення ефективності енергоспоживання в житлових будинках і вуличному освітленні.

Загальна вартість проектів оцінюється в €125 млн.

Перший подібний проект ЄБРР планує реалізувати в Кременчуку. Його також розглянуть на засіданні ради директорів банку 13 грудня.

Інновації в бізнесі: як знаходити вирішення реальних проблем

У разі схвалення проекту ЄБРР надасть €6 млн кредиту КП «Кременчуцька державна енергосервісна компанія». Цю суму планується спрямувати на підвищення енергоефективності в 66 муніципальних будівлях Кременчука, зокрема в 38 дитячих садках, 23 школах і п’яти лікарнях.

Очікується, що реалізація проекту скоротить енергоспоживання в цих будівлях на 50%, а викиди вуглекислого газу – на 5,3 тис. тонн.

Як ми писали раніше, ЄБРР може виділити українському агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» кредит на €25 млн під будівництво біогазового заводу.

А найбільший зернотрейдер України «Нібулон» розраховує отримати від ЄБРР €40-50 млн на розширення інфраструктури.

 

Джерело: ЄБРР
Поділитися: