Україна купить у General Electric 30 дизельних локомотивів

257
i.pinimg.com
Американський виробник має поставити свої тепловози до кінця 2018 року

У 2018-му американський виробник промислового обладнання GE Transportation, «дочка» корпорації General Electric, поставить Україні 30 дизельних локомотивів.

Інформація підтвердилася в ході зустрічі посла України в США Валерія Чалого з гендиректором GE Transportation Рафаелем Сантаною.

«Сторони погодилися, що поставка перших 30 дизельних локомотивів серії Evo буде першим кроком для подальшого партнерства між Україною та компанією General Electric, що включатиме також співпрацю в енергетичній галузі, інфраструктурі та медицині», – повідомляє на своїй сторінці в Facebook посольство України в США.

Згідно з фінансовим планом «Укрзалізниці» (УЗ) на 2018 рік держкомпанія закупить 30 американських тепловозів з рівнем локалізації до 10% (тобто локомотиви будуть частково вироблятися в Україні).

Як повідомляє УкрРудПром, сума угоди становитиме близько 4,1 млрд грн. Водночас УЗ очікує, що щорічний економічний ефект від закупівлі американських локомотивів сягне 845 млн грн.

У рамках угоди про стратегічне партнерство з General Electric Україна планує до 2028-го купити 225 американських тепловозів з рівнем локалізації до 40%.

З квітня в Києві з’явиться єдиний електронний квиток на транспорт

General Electric вже поставила магістральні локомотиви Evolution, які приїдуть і в Україні, в Індію, Китай, ПАР, Австралію і Бразилію.

Американська корпорація вже експортувала понад 3 тис. своїх тепловозів. При цьому в США і Канаді ці локомотиви не використовуються.

Нові магістральні тепловози Україні потрібні пеердусім для доставки сировини і вивезення продукції з меткомбінатів Маріуполя, який виявився відрізаним від електрифікованої Донецької залізниці через збройний конфлікт на Донбасі. Тепловози також необхідні на Львівській залізниці, де багато неелектрифікованих ліній, і на прикордонних ділянках з Польщею і Білоруссю.

УЗ експлуатує також швидкісні електропоїзди південнокорейської Hyundai Rotem та чеської Škoda Transportation і електрички від польської PESA.

На 2018-й УЗ запланувала спрямувати на капітальні інвестиції понад 36 млрд грн, проте, за оцінками керівництва держкомпанії, реально зможе освоїти не більше половини цієї суми.

Як ми писали раніше, четверту лінію метро в Києві буде будувати китайський консорціум.

Крім того, Україна підписала з ЄБРР та Європейським інвестбанком угоди про кредит у розмірі €320 млн на розширення метро в Харкові.

 

Джерела: Посольство України в США, УкрРудПром, РБК-Україна
Поділитися: