Учені Массачусетського технологічного інституту (MIT) у співпраці з науково-дослідним інститутом Toyota розробили технологію, завдяки якій безпілотні автомобілі можуть їздити незнайомими сільскими дорогами.
Інновації як кошмар: «Водій у машині без водія»
Система під назвою MapLite використовує дані GPS для визначення місця розташування автомобіля, а встановлені датчики відповідають за розроблення маршруту. Наприклад, сенсори утримують автомобіль у межах дороги, тому що вона більш плоска, ніж навколишня місцевість.
MapLite визначає кінцевий пункт призначення за допомогою спеціальних «локальних» точок у межах «видимості» безпілотника – більше 30 м.
Для порівняння: більшість систем автономного водіння використовують детальні 3D- карти і видимі маркування ліній доріг, тому тестуються виключно в міському середовищі, зазначає The Verge. Згідно з даними MIT, мільйони сільських доріг США не нанесені на цифрові карти.
Перші випробування пройшли успішно. Безпілотник моделі Toyota Prius, оснащений датчиками LIDAR і IMU, успішно дістався путівцями до пункту призначення в місті Девенс (Массачусетс, США).
Учені Стенфорда навчать безпілотні автомобілі «заглядати» за ріг.
Із квітня в Каліфорнії можна буде тестувати автомобілі без водіїв.
Джерело: The Verge