Uber заборонили тестувати безпілотники в Арізоні після летального ДТП

139
www.nytimes.com
У позашляховику відключили «рідну» систему запобігання зіткненням, чиї датчики могли помітити пішохода за секунду до зіткнення

Департамент транспорту Арізони заборонив американській технологічній компанії Uber, найбільшому в світі таксі-сервісу, проводити подальші тестування безпілотних автомобілів на території американського штату.

Главі транспортного гіганта Дарі Хосровшахі вже надіслали лист із відповідним розпорядженням від губернатора Арізони Дага Дюсейна.

Головна причина рішення – нещодавня аварія, в результаті якої від отриманих травм загинула 49-річна жінка. Трагедія трапилася в неділю, 18 березня 2018 року, коли вона переходила дорогу в темну пору доби і потрапила під безпілотний позашляховик Uber.

Інновації як кошмар: «Водій в машині без водія»

Губернатор назвав опубліковані відеозаписи з реєстратора такими, що «насторожують і лякають», і «в інтересах жителів штату» наказав Департаменту транспорту Арізони призупинити дозвіл на тест-драйви.

Дюсейн впевнений: ДТП, що трапилося, – це «незаперечний провал» для безпілотників американського таксі-гіганта.

Uber намагається залагодити ситуацію, що склалася.

Перед тестами Uber відключила «рідну» систему запобігання зіткненням у позашляховику Volvo, вирішивши випробувати власний аналог.

Тому компанія Aptiv, розробник і постачальник системи запобігання зіткненням для Volvo, одразу поспішила заявити про непричетність свого продукту до ДТП.

система Aptiv
www.cnet.com

Чіпи та датчики рухів у системі Aptiv цілковито надійні, наголосив генеральний директор постачальника – корпорації Mobileye Амнон Шашуа (Amnon Shashua). Його система могла помітити пішохода «приблизно за одну секунду до зіткнення», запевняє він.

Висновок ґрунтується на результатах тестування, яке Mobileye провела вже після ДТП. Виробник чипів прогнав відео з реєстратора позашляховика Uber через власну поліпшену систему сприяння управлінню автомобілем.

Нагадаємо, що безпілотники від Google вже перевозять пасажирів.

З квітня в Каліфорнії можна буде тестувати автомобілі без водіїв.

 

Джерела: Reuters.com, Bloomberg
Поділитися: