Uber підбирає місто для запуску літаючих таксі

340
www.theverge.com
У списку – Японія, Франція, Бразилія, Австралія та Індія

Найбільший таксі-сервіс планети Uber у четвер, 30 серпня, оголосив, які країни розглядає для розміщення бази літаючих таксі.

Служба, яка отримала назву Uber Air, планує вже у 2020 році запустити демонстраційні польоти, а до 2023-го – регулярні авіаперевезення.

дрони служби доставки їжі Uber Eats
www.theverge.com

Як додатковий резерв для авіатаксі розглядають дрони служби доставки їжі Uber Eats.

Минулого року Uber заявляв, що перші авіатаксі з’являться в техаському Далласі й каліфорнійському Лос-Анджелесі. У четвер до цього списку додалися Японія, Франція, Бразилія, Австралія та Індія, повідомляє The Verge.

Арабський емірат Дубай, який спочатку був найбільш ласим майданчиком, зі списку випав.

Про це представники Uber заявили на 20-й Міжнародній конференції з повітряних перевезень (ICATM) у Токіо.

Ізраїльський військовий безпілотник готовий до цивільних рейсів

Місто-база для авіатаксі має відповідати кільком критеріям: населення більше 2 млн, велика агломерація, аеропорт у годині їзди від центру міста і готовність підтримати ініціативу.

Кожна країна зі списку має свої плюси. Японія – лідер у громадському транспорті й автомобільних інноваціях. В Індії величезні мегаполіси з перевантаженою транспортною інфраструктурою. Австралія, як і Бразилія, вже розвивають власний повітряний транспорт. У Франції Uber просто будує власний техноцентр.

Uber обіцяє визначитися з вибором через півроку.

потенційний маршут у Токіо
Потенційні маршрути Uber Air в Токіо. www.theverge.com

На шляху експансії авіатранспорту у сферу регулярних міських перевезень стоять дві великих проблеми.

По-перше, це вироблення правил безпечних польотів над містами. Узгодження повітряних правил «дорожнього руху» з авіаслужбами конкретної країни – процес тривалий.

По-друге, технічно досі не вирішено питання виробництва ємних і легких акумуляторів для вертольотів. Щонайменше 19 компаній сьогодні розробляють концепти міського авіатранспорту, включаючи Boeing, Airbus, а також невеликі стартапи, такі як коуч-засновник Google Larry Page’s Kitty Hawk.

Поділитися: