Uber отримає інвестиції від SoftBank тільки після повного бану екс-директора

121
techcrunch.com
Скандальна репутація колишнього керівництва Uber ледь не звела нанівець багатомільярдну угоду

Японська фінансова група SoftBank Group Corp. прийняла умови венчурної компанії Benchmark, найбільшого з акціонерів Uber. Банк інвестує $1 млрд в таксі-стартап і письмово відмовився повертати Тревіса Каланіка в компанію — ні в якості генерального директора, ні як керівника будь-якого підкомітету.

У червні саме Benchmark разом з іншими акціонерами змусили Каланіка подати у відставку з поста гендиректора Uber після серії секс-скандалів, судових позовів і гучних публікацій про «токсичну культуру» в компанії.

Акціонери недарма поставили такий ультиматум: Каланік неодноразово заявляв про свою готовність «допомогти» компанії консультаціями і не тільки, до того ж він досі контролює три місця в раді директорів Uber.

Угода із SoftBank може стати найбільшою приватною інвестицією в історії, але може і провалитися, якщо хвиля скандалів не спаде. Bloomberg нагадує, що один із потенційних інвесторів в угоді, китайська кар-шерінгова компанія Didi Chuxing, уже вийшла з переговорів.

Uber запустив онлайн-петицію до мера Лондона

Водночас SoftBank та інвестиційні компанії General Atlantic, а також інвестиційна група Dragoneer продовжують активні переговори з Uber. Разом вони розраховують інвестувати в компанію не менше $1 млрд.

Для себе SoftBank запросив у раді директорів два крісла — для Раджива Місра із Softbank і Марчело Клауре, гендиректора Sprint Corp. (яка також майже повністю належить банку). Згідно з іншим варіантом банк може отримати одне крісло директора і одне місце в наглядовій раді. Поки незрозуміло, чи розшириться рада директорів, чи будуть перестановки в рамках нинішніх одинадцяти місць.

Каланік раніше заявляв, що не намагатиметься повернути собі місце гендиректора, але в майбутньому не проти стати стратегічним або оперативним партнером нинішньої глави компанії Дари Хосровшахі.

Місяць тому Benchmark подав на Тревіса Каланіка до суду за змову і узурпацію одразу трьох місць у раді директорів. У цьому спорі Каланік поки в плюсі ​​— суддя відправив справу до приватного арбітражу.

Видання Businessinsider вважає, що дії Benchmark були вигідними японській фінансовій групі, оскільки на тлі низки скандалів Softbank отримував можливість виторгувати в акціонерів Uber кращу ціну. Зараз Uber оцінюється в $69 млрд. Інвестори розраховують купити в акціонерів акцій на $9 млрд за цінами, які стартують з оцінки компанії в $45 млрд.

 

Джерела: BloombergBusinessinsider
Поділитися: