У Зімбабве біткойн подорожчав до $13,5 тис.

122
Екс-президент Зімбабве Роберт Мугабе. image.inforesist.org
Військовий переворот активізував торги на єдиній в африканській країні кріптобіржі

На єдиній в охопленому політичною кризою Зімбабве кріптобіржі Golix курс біткойну зріс до $13,5 тис за монету – майже вдвічі вище, ніж в середньому по світу.

За добу після захоплення влади в країні військовими (вранці 15 листопада) віртуальна валюта на Golix подорожчала на 10%. Співвласник біржі Таурай Чінямакобву заявив Bloomberg, що в день повалення 30-річної диктатури Роберта Мугабе «обмінник» обробив транзакції з 16,8 тис біткойнів. На провідній американській платформі Bitfinex за цей час було продано близько 10 тис токенів.

Протести, що розпочались 6 вересня, активізували кріптовалютні торги в Зімбабве. За даними керівництва біржі, сумарний обсяг угод за останні 30 днів перевищує $ 1 млн. Інформагентство Quartz, однак, наполягає, що біткойн на Golix подорожчав через невелику кількість гравців на біржі. У той же час в «зімбабвійському» секторі LocalBitcoins, найбільшої з доступних зімбабвійцям міжнародних кріптовалютних бірж, курс токена лише трохи перевищує середньосвітовий – близько $ 7,6 тис за монету.

Африканська держава позбулася власної валюти в 2009-му, після чергового стрибка гіперінфляції зімбабвійського долара. Сьогодні в Зімбабве ходять платіжні засоби різних країн, у першу чергу південноафриканські ренди і долари США.

Нагадаємо, що голова провідного швейцарського банку назвав кріптовалюту «бульбашкою».

Раніше ми також писали, що популярність інтернету в Африці може стрімко зрости вже в найближчі роки.

 

Джерело: BloombergBusinessinsider

 

Поділитися: