У виробництві акумуляторів Tesla використовують нелегальний кубинський кобальт

958
reuters.com
Panasonic, головний постачальник батарей Tesla, припинив співпрацю з канадським постачальником

У виробництві акумуляторів американської корпорації Tesla можуть використовувати нелегальний кубинський кобальт, який заборонений санкціями США, повідомив Reuters з посиланням на анонімні джерела.

За словами двох анонімних джерел, японська корпорація Panasonic, головний постачальник акумуляторів для Tesla, використовує у виробництві батарей нелегальний кобальт, який видобуває канадський постачальник Sherritt International в шахті Моа на Кубі.

Шлях Ілона Маска: у чому секрет формули Tesla

У Panasonic не змогли з точністю визначити, яку частину кубинського кобальту могли використовувати у виробництві акумуляторів для електрокарів Tesla Model S і Model X після лютого 2018 року.

«На різних етапах виробництва використовують різну сировину, отриману від різних постачальників», – пояснили в японській компанії.

У результаті Panasonic вирішив припинити співпрацю зі своїм канадським постачальником до з’ясування всіх деталей. Японська компанія також звернулася за консультацією в Управління з контролю за іноземними активами Міністерства закордонних справ США.

Анонімні джерела Reuters впевнені, що кубинський кобальт становить меншу частку у виробництві акумуляторів Tesla. Крім Sherritt, Panasonic також купував кобальт у філіппінської компанії Sumitomo, і саме звідси йде велика частина поставок.

Нагадаємо, що Tesla перенесла виробництво акумуляторів Model 3 з Європи в США і викинула $150 млн на металобрухт для виробництва Model 3.

Поділитися: