У Вермонті вперше зарегулювали брокерів даними

388
www.dailydot.com
Компанії у обов'язковому порядку реєструють свою діяльність та звітують по всіх заходах безпеки

Влада штату Вермонт (США) прийняла перший у своєму роді закон, що регулює діяльність брокерів даними – комерційних компаній, котрі збирають та продають персональні дані третім особам без відому їх власників, сказано у законодавстві.

Прийнятий закон каже, що всі брокери даних на території штату Вермонт повинні офіційно зареєструватися, а їх діяльність – відповідати місцевим стандартам безпеки.

Кібербезпека: як зберегти особисті дані і що робити, якщо ви «наслідили» у мережі

Ці компанії зобов’язані повідомляти місцеву владу про витік даних. Відповідно, протиправне використання інформації (наприклад, з метою шантажу) визначається як кримінальне правопорушення.

Найчастіше брокери даних продають зібрані дані компаніям для просування реклами, але також інформацію використовують для визначення умов кредитування, обмеження послуг і пропозицій для певного класу людей і т.д.

На думку керівника Всесвітнього форуму конфіденційності (World Privacy Forum) Пем Діксон, прийняте законодавство охоплює всі можливі ризики, в тому числі неправомірне використання або зловживання споживчими даними.
Наприклад, якщо банк без видимої причини піднімає відсоток за кредитом або претендентові відмовили в прийомі на роботу на основі отриманих даних про стан його здоров’я.

Закон вступив у силу минулого тижня, до слова, одночасно із європейським регламентом захисту даних GDPR, котрий зарегулював діяльність IT-компаній.

Євросоюз має намір зобов’язати IT-компанії розкривати дані користувачів.

 

Джерело: TechCrunch

Поділитися: