У суботу SpaceX запустить на орбіту тестові супутники для швидкісного інтернету

139
qz.com
Маск розпочинає реалізацію свого плану забезпечити планету космічним широкосмуговим інтернетом з орбіти

У суботу, 17 лютого, ракета-носій Falcon 9 має вивести на навколоземну орбіту два демонстраційних супутника в рамках плану компанії SpaceX забезпечити надання послуг широкосмугового зв’язку на супутниковій основі.

Основне корисне навантаження цього комерційного старту – іспанський клієнтський супутник Paz. Але набагато цікавішим є побічний вантаж, запуск якого стане можливим на іспанські фінанси.

Це невеликі супутники Microsat-2A і Microsat-2B. На них будуть встановлені широкосмугові передавальні радіостанції 12-14 ГГц (Ku-діапазону) для перевірки можливості здійснювати підключення до приймачів на Землі з низької навколоземної орбіти. У космосі вони пропрацюють 20 місяців.

Галактичний бізнес: як Маск та інші підкорюють космос

Тестовий запуск допоможе SpaceX перевірити життєздатність проекту напередодні розгортання всієї мережі власних широкосмугових супутників з більш тривалим терміном служби.

Раніше віце-президент SpaceX зі зв’язків з урядом Патрісія Купер на слуханнях в сенаті заявила, що компанія планує запустити два перших тестових супутника наприкінці 2017 – на початку 2018 року. У разі успіху перший робочий супутник може бути виведений на орбіту вже в 2019 році.

Космічна компанія Ілона Маска розглядає комерційний запуск доступу до широкосмугового супутникового інтернету як ще один напрям свого ракетного бізнесу.

Маск розповів про це, презентуючи довгострокові плани компанії.
Дохід від експлуатації інтернет-супутників має стати базою фінансування глобальних космічних проектів SpaceX, у тому числі й місії на Марс.

Нагадаємо, минулого вівторка SpaceX здійснив космічний старт – і арт-перфоманс – року, якщо не десятиліття, відправивши до Марса й астероїдів Tesla Ілона Маска.

У листопаді Falcon 9 вивела на орбіту секретний військовий супутник Zuma.

 

Джерело: Techcrunch
Поділитися: