У США заарештували засновників стартапа Centra Tech після ICO на $32 млн

129
Зліва направо: засновники Centra Сем Шарма, Раймонд Трапані та Роберт Фаркас. www.nytimes.com
Для просування своєї криптовалюти шахраї залучили американських знаменитостей

У неділю, 1 квітня, американські правоохоронці за звинуваченням у шахрайстві заарештували засновників криптовалютного стартапа Centra Tech Сема Шарму і Роберта Фаркаса. Останнього затримали під час спроби вилетіти зі США.

У вересні 2017-го творці криптовалюти CTR зібрали $32 млн на ICO.

Стартап обіцяв інвесторам створити криптовалютну платіжну картку, якою можна буде розплачуватися в магазинах. Засновники Centra Tech заявили, що випускатимуть свої картки за підтримки міжнародних платіжних систем Visa і Mastercard.

Криптоінвестору на замітку: 6 ознак афери на ICO

За рекламу свого ICO в соціальних мережах шахраї заплатили кільком американським зіркам, у тому числі боксеру Флойду Мейвезеру і хіп-хоп виконавцю DJ Khaled.

Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) з’ясувала, що до кінця березня на банківських рахунках Centra Tech не було грошей, а більшість співробітників компанії було звільнено.

Більше того, SEC стверджує, що Шарма і Фаркас створили в соцмережах фейкові профілі з «вражаючими біографіями», включивши їх до списку керівників проекту.

На підроблені акаунти топ-менеджерів Centra Tech ще в листопаді 2017-го вказали американські ЗМІ. Тоді шахраї пояснили фейкові профілі помилками фрілансерів.

Як ми писали раніше, на сайті криптоафери з $6-мільйонному ICO залишилося лише слово «пеніс».

А хакери вкрали десяту частину всіх вкладень у криптовалюту.

 

Джерело: Business Insider

Поділитися: