У США теж плачуть: як американські стартапери долають труднощі

125
Shutterstock
Секрети успіху Thrive Market, Technology Group Solutions и Moblize

Постійно спілкуючись з українськими айтішниками та стартаперами, часто чуєш про те, що знайти інвестиції або запустити компанію в нашій країні практично неможливо. «Ось якби в США…», – говорять багато з них. Історії в цій статті – доказ того, що підприємцям живеться однаково складно з обох боків Атлантичного океану.

Сподіваємося, що ці приклади надихнуть вас на «ще п’ять хвилин» терпіння, як у Moblize, або до пошуку нестандартного інвестиційного рішення – як у Thrive Market. А K.Fund Media із задоволенням напише про історію успіху нової української компанії.

Thrive Market

Пошук інвестицій – це важка праця. А співзасновникам електронного ритейлера органічної їжі Thrive Market це здавалося геть неможливим. Ґуннар Лавлейс та Нік Ґрін провели чотири місяці в дорозі, та їм відмовили всі венчурні фонди та інвестори, з якими вони зустрічалися (більше 50 компаній).

aubreymarcus.com

«Венчурні капіталісти надають прекрасну екосистему, але живуть у своєму світі. Люди, які ухвалюють рішення про надання інвестицій – переважно чоловіки, а наш основний клієнт – жінки», – говорить Ґуннар Лавлейс.

Після невдачі з венчурними інвестиціями друзі почали спілкуватися з лідерами думок – блогерами – про здорову їжу, знаменитостями – які могли розповісти потенційним клієнтам про доступні за ціною органічні продукти. Не дивно, що багато хто з блогерів захотів інвестувати в компанію. Ґуннар та Нік одразу зрозуміли, що це чудова можливість: якщо лідери думок вкладуть свої гроші, вони стануть активними адвокатами бренду.

«Ми розробили дійсно цікаву програму: блогери заробляють додаткові кошти від співпраці з нами, наприклад, під час розсилки своїм підписникам інформації про переваги насичених жирів із гіперпосиланням на нашу кокосову олію», – розповідає Ґуннар Лавлейс.

Компанія працює з 1500 блогерів і саме так заробила свої перші $10 млн.

Зараз у Thrive Market понад 400 тис. підписників з усієї країни, а потенційна вартість компанії оцінюється в $100 млн.

Technology Group Solutions

За більш ніж 35 років роботи в ІТ Ленора Пейн звикла бути «третім зайвим» в індустрії, де працюють переважно чоловіки. «Багато років тому я й взагалі могла бути єдиною жінкою на професійному заході. Бути жінкою та ще й чорношкірою? Я не бачила жодних проблем, поки не заснувала власну компанію», – пригадує Ленора.

tgs-kc.com

Як засновник та СЕО компанії Technology Group Solutions у Канзасі, Ленора Пейн хотіла би бачити більше жінок в індустрії, але визнає, що про це легше говорити, ніж зробити.

«Я б із задоволенням знайшла жінку з технічною освітою, але їх мало. Багато років тому, в одній з компаній, де я працювала, у мене була колега на ім’я Кеті. Вона ремонтувала комп’ютери, і чоловіки завжди намагалися допомогти їй переносити монітори, які тоді важили 18 кг. Ми з нею об’єднувалися, щоб самотужки дотягти монітори до машини та довести, що ми все можемо!», – розповідає Пейн.

Ленора ніколи не планувала бути підприємцем, але пізніше вирішила ризикнути:

Я не мала уявлення, що робити. І мені було дуже некомфортно від того, що два роки не могла планувати свої доходи прибутки

Вона стала відчувати себе більш комфортно, коли в її компанії почали з’являтися мільйонні контракти на ІТ-обслуговування. Це досі є несподіванкою для Ленори:

«Коли у нас з’явився перший великий клієнт, я вигукнула «О Боже!». Я б ніколи не подумала, що це можливо».

Moblize

Аміт Мехта бідував. Після того, як 2005 року він вклав усі свої заощадження в запуск стартапу Moblize (надання аналітики нафтогазовій індустрії) в Г’юстоні, в нього на рахунку залишилося три долари та жодного контракту. Він провів 13 місяців у притулку для безхатніх, організованому місцевою церквою, та відчайдушно пітчив клієнтів  у перервах між безплатною їжею.

moblize.com

«Вони мали мене за божевільного, – розповідає Мехта про працівників та мешканців притулку. – У тебе є освіта! Ти ж навчався в Кембриджі! Піди та знайди нормальну роботу!»

На межі емоційного та фізичного виснаження Аміт вирішив дотриматися їхньої поради, але дав собі ще один день, сподіваючись на диво. Він молився, аби факс-машина принесла йому добрі новини.

«Я дав собі час до 17:00. О 16:50 я повільно пішов, щоби вимкнути факс-машину з розетки та залишити сподівання на успішне підприємництво. О 16:54 я простягнув руку, щоби вимкнути машину, і вона почала сигналити. Це схоже на якійсь фільм, але саме так і було», – пригадує він.

Це був сигнал вхідного повідомлення: перший контракт на $30 тис.  За три місяці в нього з’явився другий контракт та інвестиції $300 тис. від компанії Chevron. Протягом двох років виторг Moblize обчислювався восьмизначною цифрою. А за 12 років у портфоліо клієнтів компанії – 100 компаній зі списку Fortune.

«Кращі знання я отримав у притулку від людей старших та розумніших за мене. І застосував їх у житті. Цього не вчать у коледжі, але це було найкраще, чого я навчився».

За матеріалами Еntrepreneur.

Поділитися: