У ритмі серця: як український стартап подорожчав за рік до $3 млн

208
cardiomo.com
Кардіомонітор Романа Бєлкіна входить в 50 кращих стартапів світу

У жовтні кардіомонітор харків’янина СЕО Cardiomo Романа Бєлкіна відправиться першим покупцям. Зараз стартап знаходиться на стадії бета-тестування.

Рятуємо життя

Ідея у Бєлкіна створити переносний пристрій, який допомагав би своєчасно сигналізувати  про насування серцевого нападу, з’явилася після декількох небезпечних випадків, що сталися з близькими фундатора та його друзів.

«Коли я над чимось думаю, я себе ставлю на місце споживача і роблю продукт для себе», – розповідає Бєлкін.

В Україні є схожі продукти, але Бєлкіна це не зупинило. Він бажав зробити простий пристрій, зрозумілий звичайній людині без спеціальної медичної освіти. І наприкінці 2015 року з’явився перший прототип Cardiomo Family, створений  на особисті заощадження фундаторів. Прилад кріпиться до тіла за допомогою електродів, робить кардіограму.  При виникненні будь-яких порушень система відправляє на мобільний смс і людині, яка носить прилад, і його батькам та/або іншим близьким людям, лікарю.

І світ відгукнувся

У 2016 році команда взяла участь у Всеукраїнській серії Битв Стартапів, яку організовують інвестиційна платформа Startup.Network і перемогла відразу в трьох номінаціях. Це стало переломним моментом у розвитку проекту. По-перше, з’явився перший інвестор, а по-друге, компанія потрапила на акселерацію в Starta Accelerator в Нью-Йорку.

«Я практично відразу почав вигравати всі стартап-битви, тому що, як і всі, пропустив через себе цю проблему: коли батьки мовчать, а ти за батьків переживаєш», – ділиться Роман.

Його підхід виправдав себе. Вартість Cardiomo за рік зросла втричі і склала $3 млн

Стартап увійшов до 50 кращих стартапів світу. Зараз Cardiomo співпрацює з одним із найбільших європейських венчурних фондів. Уже складено повний фінансовий план. Стартап розраховує залучити $ 1 млн. Сьогодні попередні замовлення на Cardiomo сягають понад 1000 одиниць, з яких лише 50% припадає на Україну.

cardiomo.com

В основному це інститути і кардіологічні клініки та університети: Мічиганський університет, Стенфордський університет, інститут Стражеска, «Охматдит» та близько 100 приватних замовлень для родичів.

Вартість датчика складатиме $ 200 на рік ($ 100 – пристрій, $ 10 – передплата на сервіс). Для України буде діяти постійна знижка.

Стартап знаходиться на стадії бета-тестування. Для серійного виробництва пристрій буде виконано у новому, ще тоншому корпусі, а першим покупцям його буде відправлено вже в жовтні.

Поділитися: