У пошуках важливого: 4 складових щасливого життя

295
Чому сенс так важливий для хорошого життя і як його знайти

Мета життя — не в пошуку щастя. Навпаки, цей процес робить людей нещасними. Так вважає письменниця Емілі Есфахані Сміт. На Міжнародній конференції TED вона міркує, що ж дійсно робить людей щасливими і як досягти такого стану.

«Наша культура одержима щастям, але я прийшла до висновку, що пошук сенсу веде до більшого задоволення. І дослідження підтверджують, що люди, які мають сенс в житті, більш життєрадісні, вони краще вчаться і працюють, і вони навіть живуть довше», — каже  письменниця.

Вона назвала чотири складових життя зі змістом.

1. Причетність

Вона приходить з відносин, де вас цінують за те, яким ви є, і де ви також цінуєте інших. Деякі групи і відносини дають «дешеву» форму причетності: вас цінують за те, у що ви вірите, за те, кого ненавидите, а не за вас самих. Справжня причетність виростає з любові.

2. Призначення

Знайти своє призначення — це не те ж саме, що знайти роботу, яка приносить вам щастя. Призначення — скоріше не те, що ви хочете, а те, що даєте. Не маючи можливості робити щось варте уваги, люди заплутуються. Ви не зобов’язані знаходити своє призначення в роботі, але воно дає вам щось, заради чого варто жити, якесь «чому», що рухає вас вперед.

3. Трансцендентність

Це ті рідкісні моменти, коли ви злітаєте над метушнею повсякденного життя, ваше «его» затихає, і ви відчуваєте зв’язок з вищою реальністю. Для одних людей трансцендентність — в мистецтві. Для інших — це церква. Досвід такої «духовності» може вас змінити.

4. Історії

Те, що ви розповідаєте собі про себе. Створення розповіді з подій вашого життя додає їй ясність, допомагає зрозуміти, як ви стали собою. Але ми не завжди розуміємо, що ми — автори цих історій і можемо змінити те, як ми їх підносимо. Ваше життя — не просто перелік подій. Можна відредагувати, інтерпретувати або переказати історію, навіть якщо ви обмежені фактами.

Поділитися: