Вчені Нової Зеландії розробили перший у світі рентгенівський апарат, який може робити тривимірні кольорові знімки людського організму.
Технологія дає змогу побачити найменші зміни в організмі, вчасно виявити, наприклад, пухлини і рак, щоб підібрати правильне лікування та уникнути хірургічного втручання, повідомив The NY Times.
До чого техніка дійшла: як 3D-друк змінює сучасну медицину
Основою 3D-рентгена стала технологія, яку використовують для відстеження руху атомних часток у Великому адронному колайдері Європейської організації з ядерних досліджень (CERN).
Принцип роботи пристрою нагадує фотокамеру: 3D-рентген фотографує кожну «елементарну частинку», кожну складову організму (по одній на піксель) через електронний затвор.
Апарат створює квантові хвилі спеціальної довжини залежно від досліджуваного елемента – наприклад, кальцію. Кожен елемент отримує свій окремий колір, а потім отримані дані перетворюють на повноцінне тривимірне кольорове зображення.
У результаті 3D-рентген дає змогу створити неймовірно точні знімки людських тканин – аж до найдрібніших маркерів хвороби. Розробник пристрою радіолог з університету Отаго в Новій Зеландії Ентоні Батлер називає роботу із 3D-рентгеном «переходом від чорно-білої плівки до кольорового зображення».
«Ми можемо розглядати деталі різних тканин на зразок кісток і жирів, які функціонують разом всередині системи людського організму», – уточнив Батлер.
Вчені впевнені, що 3D-рентген допоможе досягти значного прогресу в розробленні ліків від раку, а також зрозуміти, як лікувати хвороби серця й кісток.
На даний момент дослідники зробили знімки лише зап’ястя і щиколотки людини, але в майбутньому планують «сфотографувати» весь людський організм.
Найближчими місяцями буде запущено реєстрацію пацієнтів, які бажають взяти участь у клінічних випробуваннях у сфері ортопедії та ревматології, щоб протестувати рентген.
Як ми вже писали, штучний інтелект у Канаді вирощуватиме стовбурові клітин.
У США людині вперше в історії імплантували коректор ДНК.