У Лондоні тестують безпілотні мінібуси для пасажирських перевезень

150
Безпілотник розганяється до 16 км/год

У Лондоні (Велика Британія) почали тестувати безпілотні мінібуси для пасажирських перевезень містом. Симпатичні мінівагончики перевозять пасажирів зі швидкістю 16 км/год уздовж набережної річки Темзи (район Грінвіч) за маршрутом довжиною 3,4 км.

Минибус має прямокутну форму із заокругленими краями і оснащений двома подвійними дверима. Транспортний засіб виграє на тлі традиційних машин за рахунок своєї компактності – безпілотник легше маневрує звивистими вулицями міста, зазначає The Verge.

Інновації як кошмар: «Водій у машині без водія»

Близько 5 тис. лондонців виявили бажання проїхатися на безпілотному мінібусі. Під час тестувань усередині салону був присутній інженер, який спостерігав за роботою безпілотника, щоб у разі необхідності перейти на ручне управління.

За результатами опитування 1 тис. пасажирів, 43% позитивно відгукнулися про безпілотник, а 11%, навпаки, негативно. Решта учасників експерименту (46%) поки що не визначилися із враженнями – їх турбує безпека мінібусів на дорогах і можливість кібератаки.

Тести проводять із квітня минулого року в рамках проекту Gateway Project за кошти приватних і громадських організацій. Мета експерименту – визначити найкращий варіант впровадження безпілотних технологій у систему громадського транспорту Великої Британії.

Нагадаємо, що в Дубаї також тестують безпілотні мінібуси для пасажирських перевезень і безпілотні таксі-дрони.

 

Джерело: The Verge
Поділитися: