У Чорнобильській зоні запускають першу установку із сонячних панелей

115
3dnews.ru
Будівництво установки потужністю 1 МВт обійшлося в €1 млн

Українська компанія Rodina Energy Group і німецький виробник Enerparc, що спеціалізуються на будівництві сонячних електростанцій, завершують роботи із запуску першої в Чорнобильській зоні відчуження установки із сонячних панелей.

Установка потужністю 1 МВт розташована в 100 м від реактора ЧАЕС і буде введена в експлуатацію в грудні.

Її будівництво обійшлося в €1 млн. При цьому Rodina Energy Group і Enerparc планують реалізувати в Чорнобилі ще низку «сонячних» проектів загальною потужністю 99 МВт.

Заради реалізації в Чорнобильській зоні інноваційних проектів український уряд пропонує інвесторам низьку ставку на оренду землі.

До 2050 року Україна буде отримувати 57% тепла від біопалива

Крім того, за умовами контракту з Rodina Energy Group і Enerparc, до 2030 року Україна платитиме 15 євроцентів (4,8 грн за курсом НБУ) за кожний кВт⋅ч сонячної електроенергії з Чорнобиля. Це на 40% перевищує номінальну вартість сонячної електроенергії в Європі.

Раніше інтерес до установки в Чорнобильській зоні сонячного парку виявили китайські компанії GCL System Integration Technology і China National Complete Engineering.

А французька енергетична компанія Engie вже розробляє техніко-економічне обґрунтування будівництва в Чорнобилі сонячної електростанції потужністю 1 ГВт.

Як ми писали раніше, до 2022 року компанія UDP планує інвестувати $300 млн в альтернативну енергетику України.

У місті атомників Славутичі почала працювати найбільша в Україні котельня на біопаливі потужністю 10,5 МВт.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: