У Чорнобильській зоні ввели в експлуатацію першу сонячну електростанцію

380
www.chnpp.gov.ua
Потужність СЕС планують збільшити з поточних 1 МВт до 100 МВт

У Чорнобильській зоні відчуження ввели в експлуатацію першу сонячну електростанцію потужністю 1 МВт – у сотні метрів від об’єкта «Укриття».

Проект реалізували українська компанія Rodina Energy Group і німецька Enerparc AG.

Консорціум Enerparc AG – Rodina Energy Group має намір збільшити потужність своїх сонячних електростанцій до 100 МВт. Глава Rodina Energy Group Євген Варягін вже заявив про співпрацю компанії з партнерами для розширення проекту.

Норвезька Scatec Solar побудує в Україні дві сонячні електростанції

Будівництво СЕС в Чорнобильській зоні відчуження, в 100 метрах від нового саркофага над четвертим енергоблоком АЕС, завершилося на початку 2018 року і коштувало €1 млн. Спочатку її планували запустити в експлуатацію ще в грудні 2017 року.

Район у безпосередній близькості від ЧАЕС планують використовувати для розвитку альтернативної енергетики і можливого розміщення дата-центрів, повідомив глава Державного агентства України з управління зоною відчуження (ДАЗВ) Віталій Петрук.

«Територія промислового використання буде майданчиком для вдосконалення інфраструктури обробки радіоактивних відходів, використаного ядерного палива, а також для розвитку альтернативної енергетики», – поділився планами Петрук.

У Чорнобильській зоні
www.facebook.com/chernobyltour

Проект поки що перебуває на початковій стадії: наразі запущена одна СЕС, інша потужністю 1,5 МВт будується біля міста Чорнобиль. Також в оренду здали частину ставка-охолоджувача, де планують побудувати іншу сонячну електростанцію.

Проекти будівництва в зоні вітряних електростанцій зараз чекають на узгодження в Кабінеті Міністрів України. За словами Петрука, розвитком альтернативної енергетики в Чорнобилі цікавляться як українські, так і іноземні – французькі, японські й американські – інвестори.

Окремо розглядають проект розміщення в зоні дата-центрів. Аргументи на його користь – стабільне енергопостачання, велика кількість незайнятої території і близькість столиці. Утім, дата-центри досі залишаються на стадії ідеї, додав Петрук.

Іспанці інвестують у сонячну електростанцію в Київській області €54,7 млн.

Сонячна електростанція на 18 МВт побудована в Херсонській області.

Поділитися: