У чому сила, брате: Тім Кук виступив з напутнім словом перед випускниками

267
bostonherald.com
Голова Apple розповів випускниками Массачусетського технологічного інституту про те, як їх емпатія та людяність можуть змінити світ

Тім Кук впевнений, що бізнес, який часто асоціюється з жорсткістю та холодним розрахунком, в першу чергу повинен бути відповідальним і мати велике серце.

Про пошук мети в житті

Будуть дні, коли перед вами постане питання: куди я йду, яку мету я переслідую? Я сам не раз ставив собі це питання, і пройшло 15 років, перш ніж я зміг знайти на нього відповідь. Я почав замислюватися про це ще у школі, потім – у коледжі. Але ніяк не міг визначитися. Я пішов в університет Дюка, пробував медитувати, шукав відповіді у релігії, читав праці великих філософів та письменників. У молодості я навіть пробував експериментувати з ПК Windows. Але, само собою, і це не спрацювало.

І ось, 20 років тому, мої пошуки привели мене в Apple. Тоді компанія намагалася вижити: тільки повернувся Стів Джобс, який привніс в неї зовсім інше мислення.

Він хотів дати шанс божевільним, непосидам і баламутам, щоб вони зробили свою кращу роботу. Саме так ми могли змінити світ

До цього моменту я жодного разу не зустрічав лідера, який так чітко і самовіддано вірить у свою мету, яка полягала в служінні людству. І тут у мені щось ніби перемкнулося. Я зрозумів, що знайшов те, що шукав. Я стояв в одному ряду з компанією, яка за допомогою революційних ідей йшла до своєї мети, був поруч з людиною, яка знала, що технологія, яка ще навіть не існує, здатна змінити світ завтра.

Про технології та Папу Франциска

Якщо нам треба буде розв’язати найбільші проблеми людства, чи то буде рак, глобальне потепління чи нерівний доступ до освіти, то саме технології допоможуть нам у цьому. Але самі по собі вони не є рішенням. Іноді вони навіть є частиною проблеми.
У минулому році я зустрічався з Папою Франциском. Пам’ятаю, як він сказав: ще ніколи людство не мало такої влади над собою, і поки ніщо не вказує на те, що ця влада буде використана з мудрістю.

Про асоціальні медіа

Технології сьогодні інтегровані в усі сфери нашого життя. І найчастіше це позитивний вплив, хоча є і безліч небезпек: загроза життю, приватності і т. ін. Подивіться, як соціальні медіа раптово перетворюються в асоціальні. І технології, які повинні були б нас об’єднати, нас роз’єднують.

Про безсердечних людей

Мене не турбує те, що штучний інтелект отримує здатність мислити подібно до людини, мене більше турбує, коли люди починають думати як комп’ютери, коли вони не мають співчуття і цінностей, не замислюються про наслідки.

cnbc.com

І ми дуже чекаємо на вашу допомогу, щоб протистояти цьому. Наука допомагає шукати шлях у темряві, а людяність – це свічка, яка показує нам, де ми були і який шлях чекає нас попереду.

Про головне пальне для технологій

Як одного разу сказав Стів, самих технологій недостатньо, вони мають бути в постійному союзі з людяністю. Так, iPhone допомагає сліпому пробігти марафон, спеціальний додаток оцінює стан серця до того, як у людини станеться серцевий напад; iPad допомагає дитині з аутизмом встановити зв’язок з його або її світом.
Так що ваші цінності – це своєрідне пальне для технологій.

Про надію для людства

Чим би ви і ми в Apple не займалися, важливо постійно робити технологіям ін’єкції людяності. Я вірю у ваше покоління, вашу пристрасть, ваше служіння людству. Ми на вас дуже розраховуємо. Так, в світі чимало речей, які можуть зробити вас цинічними. Інтернет має величезну силу, але дуже прошу вас, не ведіться на тролів і, бога ради, не ставайте одним з них.

Оцінюйте ваш вплив не кількістю лайків, а числом життів, до яких вам вдалося доторкнутися, не власною популярністю, а людьми, яким служите

Вас будуть переконувати, що емпатії немає місця у вашій кар’єрі. Але це обман.

Мартін Лютер Кінг говорив, що ми пов’язані один з одним єдиним покровом долі. Якщо вашою метою буде життя на стику технологій і служіння людям, якщо ви будете прагнути створювати краще, давати краще і робити краще для всіх – не тільки для деяких – значить у людства з’явиться надія.

У травні зі своєю промовою перед випускниками Гарвардського університету виступив засновник  Facebook Марк Цукерберг.


Топ-9 цитат з привітальних промов на університетських церемоніях випуску-2017 від видатних політиків, зірок та підприємців

Поділитися: