У чому сенс, брате: 5 питань, що допоможуть вашим працівникам віднайти внутрішню мету

143
Shutterstock
Як керівники можуть допомогти працівникам знайти зміст у роботі

Організації витрачають значні ресурси на корпоративні цінності та формулювання місії, але навіть найбільш надихаючі з них блякнуть на фоні щоденної робочої суєти.

Чого насправді потребують працівники, щоб почуватися залученими до праці та задоволеними роботою? Внутрішнього відчуття мети. Як виявила аудиторська компанія Deloitte у дослідженні 2016 року, люди відчувають вірність компаніям, які підтримують їхні кар’єрні та життєві амбіції.

І хоча це дослідження зосередило увагу на міленіалах, це спільна риса не одного покоління.

Незалежно від рівня, сфери зайнятості або кар'єри, ми всі маємо знайти особисте відчуття сенсу в тому, що робимо

Лідери можуть стимулювати це внутрішнє відчуття мети – що має значення просто зараз в житті та кар’єрі кожної людини? – простою розмовою. Одним з методів є теорія ідентифікації дій. Коли лідери ведуть працівників цими сходами, вони можуть допомогти їм знайти сенс навіть у найпростіших завданнях.

Регулярні перевірки, що використовують п’ять областей дослідження, є ще одним способом допомогти працівникам віднайти та оголосити їхню внутрішню мету.

Лідери мають задати своїм працівникам п’ять питань. Ось вони.

1

Що ви робите добре?

Яка робоча діяльність вимагає від вас менше зусиль? За що ви беретеся, бо вважаєте, що якнайкраще для цього підходите? За що вас помічали впродовж усієї кар’єри? Ідея полягає в тому, щоби допомогти людям визначити їхні сильні сторони та відкрити можливості саме в цій сфері.

2

Що ви любите робити?

На що ви чекаєте з нетерпінням впродовж типового робочого тижня? Що ви маєте побачити у своєму календарі, щоб відчути заряд енергії? Якщо б ви могли спланувати вашу роботу без будь-яких обмежень, як би ви витрачали свій час? Ці питання допомагають людям знайти або переглянути те, за що вони люблять роботу.

3

Що ви вважаєте найбільш корисним?

Які результати роботи змушують вас пишатися найдужче? Які з ваших завдань є найважливішими для команди чи організації? Які найважливіші пріоритети у вашому житті та як ваша робота вписується туди? Ці питання висвітлюють цінність роботи.

4

Що створює відчуття руху вперед?

Чого ви навчаєтеся, що зможете використати в майбутньому? Що буде далі? Як сьогодні робота наближає вас до того, що ви хочете для себе? Тут мета в тому, щоб показати, як сьогоднішня робота допомагає працівникам просуватися до майбутніх цілей.

5

Як ви ставитеся до інших?

Які робочі стосунки найкраще вам підходять? Як би виглядав офіс, повний людей, які вам до вподоби? Як ваша робота покращує ваші сімейні та соціальні зв’язки? Ці питання заохочують людей думати про відносини та розвивати зв’язки, що роблять працю більш значущою.


Станіслав Горбачевський Власник групи компаній ФОРС

Безумовно, співробітникам важливо розуміти, навіщо вони ходять на роботу. Фінансова мотивація – це важливий, але не найголовніший чинник. Людина має аналізувати, яку користь вона приносить суспільству. Наша робота досить складна, але цікава. Аби скоординувати наші дії та визначити спільні цілі на майбутнє, ми проводимо стратегічні сесії. Це надає можливість усьому колективу осягнути, в якому напрямку ми рухаємося. Працівники нашої компанії задоволені своєю роботою, коли отримують зворотній зв’язок від клієнта. Зазвичай це позитивні відгуки, слова подяки – це завжди мотивує до ще кращої праці. Співробітники навіть беруть участь у неформальному змаганні: збирають і підраховують позитивні відгуки, подяки, скріншоти – і визначають найкращих


Ангеліна Деревльова Замісник директора з маркетингу будівельної компанії «Міськжитлобуд»

У великих компаніях дійсно необхідно багато часу приділяти мотивації персоналу, вибудовувати й підтримувати внутрішню мету. В будь-якому випадку варто чітко сформулювати мету й постійно нагадувати про неї: під час нарад, в ході робочих діалогів. Якщо проект великий, тоді «слона слід їсти частинами» – відтак розбити його на невеликі цілі.

Одним з найпродуктивніших способів мотивації є не грошова винагорода, щоправда, без неї також не завжди можна обійтися, а демонстрація результатів, яких досягли працівники.

Я надаю перевагу роботі із самовмотивованими людьми. Маленький колектив має більше шансів укомплектувати штат такими співробітниками, ніж велика компанія. Подібний підхід суттєво спрощує роботу менеджера: я не займаюся знаходженням мети, а лиш допомагаю з її реалізацією.


За матеріалами HBR
Поділитися: