У Білорусі затримали одного з найнебезпечніших кіберзлочинців Східної Європи

136
digital.report
Він створив вірус, який з 2011 року щомісяця заражав понад мільйон комп’ютерів

Федеральне бюро розслідувань США спільно з білоруськими правоохоронцями затримало небезпечного хакера, повідомила прес-служба Слідчого комітету Білорусі в понеділок, 4 грудня.

Це громадянин Білорусі, 1983 року народження, який розробляв і викладав через міжнародний форум кіберзлочинців шкідливе програмне забезпечення. Сам вірус хакер продавав по $500, кожне оновлення ПЗ – по $10.

ФБРівці через форум купили вірус. Перевіривши вихідний код програми, фахівці з інформаційної безпеки підтвердили його небезпеку.

Представники слідства не називають ім’я затриманого.

Хакери вбудували троян у популярний інструмент очищення диска від Avast

Однак шведсько-американська компанія з кібербезпеки Recorded Future майже впевнена, що це 33-річний Сергій Ярець – один з найнебезпечніших кіберзлочинців Східної Європи, відомий під ніком Ar3s.

За даними Recorded Future, він створив вірус Andromeda, який з 2011 року щомісяця заражав більш 1 млн комп’ютерів у всьому світі.

Слідство висунуло білоруському хакеру звинувачення за ч. 2 ст. 354 Кримінального кодексу Білорусі (розробка, використання або поширення шкідливих програм, що спричинило тяжкі наслідки), а суд відправив його в СІЗО. Йому загрожує від 3 до 10 років ув’язнення.

Щоб мінімізувати термін, кіберзлочинець погодився співпрацювати зі слідством і вже дає свідчення.

Як ми писали раніше, Центробанк Нідерландів наймає хакерів для посилення кібербезпеки фінансової системи країни.

У листопаді керівництво Uber зізналося, що в жовтні 2016 року хакери вкрали особисті дані 50 млн користувачів і 7 млн ​​водіїв популярного таксі-сервісу.

 

Джерело: Reuters
Поділитися: