У 2050 року Україна отримуватиме 57% тепла від біопалива

143
i2.wp.com
Українська теплогенерація поступово переходить на альтернативні джерела енергії

За прогнозами Біоенергетичної асоціації України (БАУ), через 30 років біопаливо випередить традиційні джерела енергії і вийде в лідери на українському ринку виробництва теплової енергії.

Такого висновку асоціація дійшла, аналізуючи енергетичний баланс України за 2015 рік. Свої розрахунки БАУ здійснює в тоннах нафтового еквівалента (т н. е.) – кількості енергії, яка виділяється при спалюванні однієї або більше тонн сирої нафти.

У 2015 році з біопалива було вироблено лише 9% української теплоенергії, або 2,1 млн т н. е. Однак уже у 2045-му більше половини споживаного тепла українці отримуватимуть за рахунок переробки різних видів біомаси та органічних відходів, вважають в асоціації. А в 2050-му, за оцінками БАУ, частка біопалива збільшиться до 57% – до 13,8 млн т н. е. в абсолютних цифрах.

Данська компанія перетворює побутові відходи на електроенергію для британців

Найактивніше біопаливо використовують у приватному секторі, який отримує 12% теплоенергії за рахунок переробки біомаси. У промисловості цей показник становить 9%, а в ЖКГ і бюджетній сфері – лише 2,5%.
Перше місце в переробці посідає деревина – 88% теплоенергії, виробленої з біомаси; решта припадає на переробку соломи, стебел рослин і лушпиння насіння соняшнику.
Але до 2050 року співвідношення істотно зміниться – 38% «органічного» тепла Україна отримуватиме із соломи і стебел, а з деревини – менше 21%.

Як ми писали раніше, до 2022 року компанія UDP планує інвестувати $300 млн в альтернативну енергетику України.

А «Миронівський хлібопродукт» розраховує отримати від ЄБРР кредит у розмірі € 25 млн під будівництво у Вінницькій області біогазового заводу потужністю 10 МВт.

 

Джерело: Agravery.com
Поділитися: