У 2028 році ЄКА запустить космічну місію для дослідження природи екзопланет

173
www.esa.int
Місія Ariel допоможе визначити місце Землі у Всесвіті

Європейське космічне агентство (ЄКА) планує запустити Ariel – четверту космічну місію середнього класу для вивчення природи екзопланет уже в середині 2028 року.

Ariel – це красива абревіатура від Atmospheric Remote-sensing Infrared Exoplanet Large-survey mission – місія дистанційного зондування екзопланет в інфрачервоному спектрі.

«Ariel – логічний наступний крок у вивченні екзопланет. Місія допоможе нам визначити місце Землі у Всесвіті», – прокоментував науковий директор ЄКА Гюнтер Хасінгер.

Подорож за обрій: книжки Стівена Хокінга, які змінили наше уявлення про Всесвіт

У політ відправиться космічний телескоп Ariel, який сканує космос у видимому і інфрачервоному діапазонах, уточнюється на сайті ЄКА.

Місія стане частиною наукової програми Cosmic Vision. ЄКА сподівається вивчити умови формування планет за межами Сонячної системи та можливість виникнення на них життя. На сьогодні відкрито сотні екзопланет з величезним діапазоном мас, розмірів і орбіт, але їх хімічний склад порівняно з нашою рідною планетою поки що залишається загадкою.

У рамках місії ЕКА планує дослідити атмосферу сотень екзопланет, щоб отримати уявлення про їх формування на ранніх стадіях і подальший розвиток і в цьому контексті доповнити наявні відомості про Сонячну систему.

Спектрометр телескопа скануватиме «хімічні відбитки» атмосфери планети, які вона залишає, пролітаючи на тлі зірки-господаря. Телескоп зможе виявити не лише сліди звичних уже водяної пари, вуглекислого газу та метану, а й присутність більш рідкісних, в тому числі металічних сполук. Крім того, Ariel проведе глибший аналіз атмосфери деяких обраних планет і навіть вивчить «погоду» – сезонні і добові зміни в атмосфері.

Нагадаємо, що Ілон Маск пообіцяв запустити польоти на Марс в першій половині 2019 року.

Космічна компанія Джеффа Безоса відновила випробування туристичних ракет.

 

Джерело: ESA
Поділитися: