У 2018 Airbnb впорається з пошуком інвестицій, не виходячи на біржу

155
s.thestreet.com
Не зумівши переконати керівництво в необхідності IPO, фіндиректор мільярдного стартапу подав у відставку

Американська платформа Airbnb, найбільший у світі ресурс для короткочасної здачі й оренди житла, вирішила не виходити на біржу в 2018 році всупереч прагненню фінансового директора Лоуренса Тосі.

«Ми не маємо наміру випускати акції в 2018 році. Рішення про вихід на біржу буде прийматися відповідно до нашого графіку», – заявив генеральний директор Брайан Ческі.

Тосі пропонував розмістити акції компанії на фондовому ринку вже в 2018 році. Ідею підтримали четверо найбільших інвесторів компанії – General Atlantic, Glade Brook Capital, Technology Crossover Ventures і TPG.

Тосі планував внести компанію до списку фондової біржі вже наступного місяця, але Ческі виступив проти, повідомляє Bloomberg.

На одній хвилі: як знайти спільну мову з босом

«Будь-яка людина, яка була або досі пов’язана з діяльністю компанії і стверджує про вихід Airbnb на біржу, – поширює неправдиву інформацію», – сказано в заяві IT-компанії.

Розбіжності у поглядах Ческі й Тосі зрештою привели до відставки останнього. Колишній фінансовий директор хотів створити зовнішні джерела надходжень для зростання Airbnb, включаючи вихід на біржу, а гендиректор, навпаки, зосереджений на розвитку внутрішнього продукту, зазначає Bloomberg.

Минулого року обіг внутрішнього інвест-фонду, створеного Тосі, становив 30% доходу компанії та приносив додатково $5 млн прибутку на місяць. За даними Bloomberg, в 2017 році дохід Airbnb сягнув $2,6 млрд, а прибуток до оподаткування – $93 млн.

У третьому кварталі минулого року компанія зафіксувала мільярдний дохід.

Нагадаємо, що Airbnb визнали другим найпривабливішим роботодавцем у світі.

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: