У 2017-му інвестиції в українські IT-компанії зросли втричі

213
marketingland.com
96% коштів українські стартапи отримали від зарубіжних інвесторів

Порівняно з 2016-м у минулому році обсяг інвестицій в українські IT-компанії збільшився в 3,3 раза – до $265 млн.

Про це свідчать дані дослідження Dealbook of Ukraine, підготовленого венчурним фондом AVentures Capital спільно з Українською асоціацією венчурного капіталу та прямих інвестицій (UVCA), Українською спільнотою бізнес-ангелів (UAngels) і асоціацією Ukraine Digital News.

У 2017-му інвестори уклали з українськими стартапами 44 угоди, в 90% з яких провідна роль належала іноземним інвестиційним фондам, у тому числі General Catalyst, IVP, Spark і Almaz Capital.

Більше того, 96% інвестицій в IT-проекти з України припало на іноземний капітал. У 2016-му частка вкладень українських інвесторів становила близько 50%.

Отримати інвестиції – і прогоріти: 10 найбільших стартапів, що закрилися в 2017 році

Як повідомив керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв, за останні п’ять років інвестори вклали в українські IT-компанії $630 млн.

Ключове джерело інвестицій для українських стартапів – венчурні фонди, на які в минулому році припало 90% від загального обсягу вкладень. Решту коштів компанії залучили за рахунок бізнес-ангелів (6%) і краудфандингу (3%).

У 2017-му найбільшу інвестиційну угоду серед українських стартапів уклав Grammarly, популярне розширення для перевірки граматики англійських текстів у браузері Google Chrome. Він залучив $110 млн від фондів General Catalyst, IVP і Spark Capital.

Як ми писали раніше, Microsoft визнали найкращим у світі IT-гігантом.

А український стартап Petcube отримав престижну нагороду, випередивши Ілона Маска.

 

Джерело: Інтерфакс-Україна
Поділитися: