У 2017-му експорт української агропродукції до Євросоюзу зріс на 37% – до $5,8 млрд

150
vgolos.com.ua
Мінагрополітики вважає, що аграрії України успішно переорієнтувалися на нові ринки після втрати російського і заробили на цьому

У 2017 році Україна експортувала до Європейського Союзу (ЄС) аграрних і харчових продуктів на $5,8 млрд, або на $1,6 млрд більше, ніж в 2016-му.

Заступник міністра аграрної політики і продовольства Ольга Трофімцева впевнена: зростання експорту свідчить, що більшість українських аграріїв успішно переорієнтувалися на нові ринки після втрати російського.

Найприбутковішими статтями українського агроекспорту до країн ЄС минулого року стали зернові культури ($1,7 млрд), соняшникова олія ($1,4 млрд) і насіння олійних культур ($1,1 млрд).

На валізах: як безвіз змінює ринок праці в Україні

Головним покупцем української сільськогосподарської продукції в Європі стали Нідерланди, на які припало 18% експорту. Агропродукцію з України активно імпортують Іспанія (14,3%), Польща (13,2%), Італія (12%) і Німеччина (10,5%).

У свою чергу, Україна наростила імпорт європейських агротоваров на 17,2% – до $2,3 млрд. Найактивніше з ЄС ввозили тютюнові вироби, шоколад, корми для тварин і алкоголь.

Як ми писали раніше, із запровадженням безвізового режиму українці стали їздити до ЄС на 15% частіше.

В Україні запрацювала платформа для розвитку агроінновацій AGRITECH UNIT.

 

Джерело: Кабмін
Поділитися: