У 2016-му понад 50% провокаційної реклами у Facebook оплатили підставні фірми

132
artplusmarketing.com
Один з рекламодавців був пов'язаний з Кремлем, стверджують в університеті Вісконсіна

У 2016 році більше половини провокаційної політичної реклами в соцмережі Facebook напередодні президентських виборів у США оплатили підставні фірми.

Такими є результати дослідження Вісконсинського університету в Медісоні, який проаналізував 5 млн рекламних оголошень у найбільшій у світі соцмережі.

Рішення є: Марк Цукерберг про проблеми Facebook

Американські дослідники виявили у Facebook близько 130 рекламодавців-провокаторів, сторінки яких після обрання чинного глави Білого дому були неактивні, недоступні, видалені або заблоковані.

А одним із шести ідентифікованих спонсорів суперечливої політичної реклами виявилася російська компанія, пов’язана з Кремлем. Цю інформацію раніше підтвердила американська розвідка.

У чверті підозрілих оголошень згадувалися імена кандидатів у президенти – Дональда Трампа і Хілларі Клінтон. А 9% з них безпосередньо підтримували або критикували одного з цих політиків.

Facebook ads
acenetdigitals.com

Велика частина решти реклами, що загострює розбіжність поглядів у суспільстві, підтримувала політику одного з кандидатів без згадування імен.

Провокатори надзвичайно вибірково рекламували свої оголошення в так званих хитких штатах.

Гендиректор Facebook Марк Цукерберг заявив, що надалі в соцмережі залишиться політична реклама тільки від ідентифікованих рекламодавців.

З 2016-му в ході передвиборної кампанії американські політики витратили на рекламу в інтернеті $1,4 млрд (проти $160 млн у 2012-му).

Як ми писали раніше, Facebook заборонив рекламувати криптовалюту та інвестиції через токени.

Facebook купив компанію, яка спеціалізується на перевірці ID.

 

Джерело: Reuters

Поділитися: