Тисячі таксистів Сеула протестують проти запуску таксі-сервісу Kakao Mobility

430
www.reuters.com
Новий корейський «Uber» призупинив запуск сервісу на час переговорів

Десятки тисяч таксистів вийшли на вулиці Сеула (Південна Корея) на знак протесту проти запуску нового каршерингового сервісу Kakao Mobility, який уже почав набирати водіїв на роботу, повідомив Reuters.

Протестувальники заявили, що новий «Uber» загрожує їхньому заробітку, тому вимагають скасувати запуск сервісу. Наприклад, таксист Лі Сун Чу сидить за кермом по 12 годин на день, щоб заробити $1,7 тис. на місяць, але тепер Kakao Mobility загрожує його роботі, зазначає Reuters.

Бігом до процвітання: Сеул як столиця другого в історії «азіатського тигра»

У вівторок, 16 жовтня, компанія відкрила набір водіїв для каршерингового таксі-сервісу, модель бізнесу якого аналогічна Uber, Lyft або BlaBlaCar. Kakao Mobility планує надавати транспортні послуги лише в години пік, коли сеульці їдуть на роботу і повертаються додому.

Відзначимо, що транспортне законодавство Сеула забороняє використовувати особисті автомобілі в комерційних цілях, але дозволяє каршеринг (carsharing – набирання попутників для спільного використання автомобіля) в години пік.

Kakao Mobility планував запустити сервіс наприкінці року, але призупинив вихід на ринок. Тепер компанія має намір провести переговори з таксі-індустрією і користувачами, сказали в компанії.

Нагадаємо, що Grab запустила сервіс доставки їжі в Південно-Східній Азії.

Угода скасовується: Uber заборонили продавати південноазійський бізнес Grab.

Поділитися: