Тимчасово недоступний: три керівники про те, як навчилися відпочивати

5027
Shutterstock
Як забувати про роботу під час відпустки

Не кожен керівник може дозволити собі справжню відпустку – повністю «відключитися» від роботи і просто відпочивати. Це досить складно, адже бажання тримати все під контролем не відпускає. Але ті, кому це вдається, зізнаються – такий досвід дає можливість подивитися на свою роботу під іншим кутом. K.Fund Media публікує три точки зору українських менеджерів на те, чому відпустка – це час для справжнього відпочинку, і як це краще зробити.

Дегтярев

Володимир Дегтярьов, співвласник і директор Newsfront PR Agency

Максимальний час у відпустці без роботи – 10 днів

Уже кілька років раз на рік я їду проходити віпасану – 10-денну практику медитації і мовчання, без жодних гаджетів. Ці 10 днів компанія існує та працює без жодного мого втручання.

Як правило, цьому передує довгий етап делегування завдань, обговорення з колегами планів, інформування всіх партнерів і співробітників про заплановану відсутність, прогнозування можливих ризиків та способів реагування на них. Іншими словами, до відпустки варто готуватися як до похорону (сміється). Закрити всі зобов’язання, виконати всі обіцянки, перенести або відкласти всі завдання, які залишаються в «підвішеному» стані. Спрогнозувавши всі ризики та побудувавши команду, що здатна функціонувати самостійно, можна і «відключитися» від телефону та інтернету і спробувати перемкнутися на хобі, сім’ю або інше заняття.

Інша справа – звичайна відпустка, коли я все одно доступний для колег, клієнтів і партнерів, нехай і в урізаному варіанті. Але коли у колективу є досвід «самостійного плавання», під час відпустки керівника турбують набагато рідше.


Заболотная

Валерія Заболотна, керівник UNIT Factory

Максимальний час у відпустці без роботи – два тижні

Про відпочинок, як і про роботу, треба думати усвідомлено. Яким він буде для керівника, в першу чергу залежить від стилю його управління. За сучасних умов доступності зв’язку «відключитися» від роботи під час відпустки дуже складно, але можливо. Головне – правильний менеджерський підхід.

Ми з моєю командою від самого початку вибудували відносини самоврядності і включеності в усі процеси. І це мені дуже допомагає під час відпочинку. Якщо вже сильно хвилююся за виконання певного завдання, то можу зайти в Trello та оцінити ситуацію. Та за великим рахунком я впевнена, що процес налагоджений.

Для мене відпустка, в якій я максимально можу відволіктися від роботи, – це таке проведення часу, яке повністю захоплює увагу. Я не можу байдикувати – лежати на пляжі з книжкою і просто нічого не робити. У такі моменти мені обов’язково захочеться відкрити інтернет і подивитися, що там на роботі. Тому найкращий відпочинок для мене – подорожувати, проводити час зі своєю сім’єю, кататися на лижах. Коли розум зайнятий цікавою книгою, враженнями та спілкуванням, можна дозволити собі вимкнутися.

Багато нової інформації під час відпочинку призводить до певних робочих інсайтів. Адже робота завжди залишається у підсвідомості, а відпустка – прекрасна можливість подивитися на неї під іншим кутом. У мене, наприклад, в поїздках часто виникають ідеї, пов’язані з новими напрямками в роботі.


Деркач

Дмитро Деркач, співвласник «Планети кіно»

Максимальний час у відпустці без роботи – три місяці

Я дуже люблю подорожувати, в середньому в поїздках проводжу 4-5 місяців на рік. Кілька разів їду на тривалий період, часто – на вихідні. Можу спокійно вирушити у відпустку на три місяці і бути впевненим, що управління «Планетою кіно» залишається в надійних руках мого бізнес-партнера, директора компанії та чудової команди менеджерів. Про свою відсутність я заздалегідь попереджую колег, але особливо не готуюся. Мені здається, що багато співробітників навіть не помічають моєї відсутності. За можливості я можу відповідати на робочі мейли, але тільки тоді, коли у мене є час.

Я не люблю пасивного відпочинку (щоправда, іноді хочеться кілька днів просто полежати біля моря!), витримую не більше тижня на одному місці. Не люблю масового туризму, натовпів відпочивальників, великих готелів all inclusive. Я надаю перевагу красивій дикій природі, музеям та історичним місцям, маленьким середньовічним містам-фортецям в Європі. Взимку я катаюся на лижах в Альпах. Влітку теж намагаюся їздити в гори, частіше за все до Австрії, захоплююся хайкінгом (подорожі пішки по гірській місцевості, – ред.). Влітку в горах красиво і комфортно. Люблю Італію, вже кілька разів об’їздив всю країну з півночі на південь по обох побережжях. Цього року побував на зимовій риболовлі в Норвегії, це дуже крутий і екстремальний досвід. Останнім часом я часто літаю до Амстердама на вихідні до друзів, гуляємо, їмо свіжі морепродукти і оселедець на ринку.

Поїздки мені допомагають відволіктися від робочої рутини. Коли я в офісі, у мене постійні зустрічі, я поринаю в щоденне операційне управління. У поїздках я можу спокійно подумати над стратегічними питаннями розвитку компанії. До мене часто приходять нові ідеї щодо вдосконалення бізнесу, я постійно знаходжу щось нове і цікаве навколо себе, чого ще немає в Україні та що можна впровадити в «Планеті кіно».

Поділитися: