Творчий підхід: чому кращі ідеї з’являються під час ходьби

436
Спеціаліст з питань поведінки – про те, як змусити мозок працювати креативніше

Прогулянки сприяють появі нових ідей. У цьому впевнена фахівець з питань поведінки та навчання Марілі Оппеццо. Разом з колегами зі Стенфордського дослідницького центру вона провела кілька експериментів, які доводять, що фізична активність сприятлива для мислення.

На міжнародній конференції TED експерт розповіла про результати досліджень і дала кілька порад, які «розбудять» ваш креатив.

Експеримент полягав в наступному. Людям дали завдання: за чотири хвилини придумати якомога більше варіантів застосування звичайних предметів. Учасники експерименту виконували цей тест, сидячи або крокуючи по біговій доріжці. Креативність ідей оцінювалися за двома параметрами – можливість застосування і новизна.

Як ви вже здогадалися, результати експерименту вийшли не на користь тих людей, що сидять: учасники на бігових доріжках придумали в два рази більше творчих ідей. Тест проводився неодноразово і в різних варіаціях, але результат виходив однаковим: рух народжує свіжі думки.

Марілі Оппеццо дає кілька порад, як влаштовувати мозковий штурм під час прогулянки.

1

Бігати або ходити – це ваш вибір. Робіть те, що вам більше до вподоби, головне – комфортна для вас швидкість.

2

Головний ключ до творчого початку – не зациклюватися на першій ідеї. Не зупиняйтеся, продовжуйте придумувати нові, поки не підберете парочку путящих.

3

Записуйте свої ідеї на диктофон. По-перше, ви не забудете те, що придумаєте. По-друге, це своєрідний фільтр. Говоріть якомога більше, а пізніше обдумаєте свої слова.

4

Умійте зупинитися. Якщо ви гуляєте, а ідея все ніяк не приходить, поверніться до неї іншим разом.

Поділитися: