Цінний кадр: як визначити потенціал співробітника

355
K.Fund Media
Які навички важливі для працівників і як оцінювати можливості людей

Брати чи не брати? Таке питання найчастіше постає перед власниками бізнесів та HR-фахівці під час прийому на роботу нових працівників. Як зрозуміти, чи є цінним кадром ваш потенційний підлеглий? Про це знає керуючий партнер рекрутингової компанії Odgers Berndtson Ukraine Роман Бондар, який займався пошуком та відбором топ-менеджерів для «Укрзалізниці», «Укрпошти» та аеропорту «Бориспіль».

В рамках освітнього проекту  «Сіль» Роман Бондар виступив із лекцією  «Високоефективні команди. Як мотивувати та розвивати найкращих». K.Fund Media записав його головні тези.

Навички, які треба мати

Кілька місяців тому ми проводили дослідження і з’ясували, якими навичками потрібно володіти, щоб бути готовим до майбутнього. Ми опитали українських СЕО про те, які вміння вони вважають найнеобхіднішими для співробітників. В результаті отримали чотири групи навичок.

1. Емоційний інтелект – здатність знаходити спільну мову та працювати в команді із різними людьми.

На першому етапі найголовніше – це усвідомлювати власні емоції та навчитися бодай якось їх контролювати. Потім з’являється емпатія – ви починаєте відчувати, що відчувають інші люди та враховувати їх стан при взаємодії з ними.

K.Fund Media

Останній етап можна описати словом «харизма»: маючи власну бібліотеку емоцій та вміючи її контролювати, ви можете транслювати свій стан на людей, «завантажуючи» в них потрібну вам емоцію – від тривожності і страху до радості і натхнення.

2. Керування проектами (Agile) – вміння керувати гнучкою проектною розробкою та будувати команди, що самоорганізуються.

Буває так, що, керуючи своїми командами, ми вибиваємо з людей всю ініціативу. Тоді вони перекладають відповідальність на наші плечі, роблячи нас відповідальними за результат.

Виходить так, що ви є енергетичним донором для своєї команди

З одного боку формується ілюзія власної незамінності, з іншого – ви стаєте заручником такої ситуації. Це особливо погано для невеликих бізнесів та стартапів.

3. Адаптивність – здатність адекватно реагувати на невизначеність, творче комбінування у виборі інструментів та моделей мислення, сміливість у рішеннях та експериментах.

4. Критичне мислення – здатність швидко виявляти головне, знаходити прихований сенс, генерувати унікальні ідеї, критично оцінювати інформацію та робити висновки.

Формула обчислення потенціалу

Мене часто запитують, як обрати працівника із потенціалом. Формула такого вибору у кожного може бути своя. Я вважаю, що потенціал – це пробуджена воля, помножена на допитливість та подвійну витривалість. Спираючись на цю формулу я можу легко визначити на співбесідах – потенційна людина чи ні.

K.Fund Media

Наявність активної пробудженої волі, здатність людини діяти всупереч, а не завдяки, є фундаментальною якістю, яку ви повинні шукати у своїх співробітниках.

Саме активна, нічим не зумовлена воля допомагає зрозуміти, наскільки сильно людина намагатиметься долати перепони на своєму шляху.

Оцінити це на співбесіді неймовірно важко, але існує один магічний рецепт: треба поговорити із людиною про те, який подвиг вона здійснила у минулому. Тому що її досягнення минулого визначають досягнення майбутнього.

Результативність та успішність у минулому дають підставу сподіватися, що зі схожими викликами людина впорається і тепер

Коли людина розповідатиме вам про якесь своє досягнення, запитуйте її: із ким ви це робили, який у вас був ресурс, які були перепони тощо. Це – магія одного питання: з його допомогою ви можете дві години аналізувати, як людина діяла в умовах того, що вона вважає своїм подвигом, і паралельно міркувати, наскільки її манера поведінки може бути застосованою до вашої компанії.

K.Fund Media

Допитливість – це здатність людини жадібно поглинати все нове та правильно застосовувати це у праці. Енергія вимірюється часом, котрий людина може працювати на межі власної продуктивності. Звісно, керівники не повинні занурювати підлеглих у такий стан, але їм важливо розуміти – чи підуть на це співробітники заради праці.

Люди, котрі не здатні ставити перед собою надцілі та досягати їх, трансформуючись, відчуваючи стрес та біль, не можуть ставати частиною високоефективної команди.

Поділитися: