Цінності та ідеологія: на що спиратися підприємцю і його команді

Цінності та ідеологія
Неможливо стати успішним бізнесменом або управлінцем, не розуміючи в першу чергу себе самого

Саме усвідомлення власних мотивів стає відправною точкою для того, що почати розуміти людей, якими керуєш, а окресливши свої цінності – стає можливим формування команди, яка має з тобою спільну ідеологію. Якщо спільна ідеологія вбудована в єдину систему, що включає в себе лідерські якості кожного з членів команди та навички ефективного керування бізнесом – успіх бізнесу буде неминучим.

Ідеологія: цінності лідера = цінності команди

Якщо ідеологія та цінності спільні та зрозумілі для всіх – тоді спільна праця стає ефективнішою. Ідеологія – це базис, на який я і моя команда спираємось при роботі, та на основі якої будуємо принцип взаємодії.

Наша ідеологія спирається на ключові цінності, які умовно можна поділити на три групи:
– перші чотири з них допомагають створити основу для взаємодії серед всього кадрового складу команди і впливають на мікроклімат в колективі. Це такі всім відомі постулати, як «Один за всіх і всі за одного», «Як за кам’яною стіною», «Поважна вимогливість», «Сьогодні ми краще, ніж учора»;
– наступні вісім критерієв допомагають досягти особистого зростання кожного з членів колективу і направити загальний результат на розвиток компанії в цілому;
– наступні десять аспектів орієнтовані на взаємодію з клієнтами, і включають в себе принцип 100% відповідальності, пошук додаткових можливостей для розвитку бізнесу тощо.

Система ефективного керування бізнесом

Мене часто запитують, чи існує формула успіху ведення бізнесу? Якщо говорити коротко, то формула, на яку я спираюсь: приціл + постріл = результат. Приціл в цій формулі означає, що ви чітко бачите свою мету,  після чого сконцентровано йдете до реалізації поставленого завдання, не відволікаючись на сторонні процеси чи явища. Приціл – це аналіз, який дозволяє вибрати напрямок та бажану мету. Це дуже важливо! Якщо не мати такої мети, то всі дії будуть нагадувати керування автомобілем із зав’язаними очима.

Бізнес подібний до спорту. Якщо гол забитий у ваші ворота, то потрібно зробити висновки з ситуації, що склалася, а не звинувачувати суддю та суперників

Команді, що програла, слід проаналізувати, чому це сталось, зробити висновки та йти тренуватись.

В економічному процесі поліпшити не виміряні фактори практично неможливо, тому для того, щоб зробити певні покращення, потрібно провести ефективний аналіз. Я раджу розділити масштабний бізнес на компактні ділянки, це дозволить більш ефективно оцінити ефективність кожного з процесів та розробити план із покращення для кожного з них. Це так звані ключові фактори успіху.

Для оцінки ми використовуємо систему РАД (результат – аналіз – дія). За її допомогою можна оцінювати будь-який бізнес-процес: від наради до більш великих процесів та завдань.

Тобто весь процес ефективного керування бізнесом можна розділити на три етапи:
– для початку ми маємо зафіксувати той результат, який є на сьогодні: конкретні дані поточної ситуації, цифрові показники;
– потім проаналізувати чому саме в нас такі результати та що потрібно поліпшити для досягнення бажаної мети, перевірити наявність запасів і можливостей для цього;
– намітити план дій для досягнення мети.

Але слід зазначити, для чого ми робимо покращення і ставимо нові цілі та завдання. На жодному з етапів ми не маємо забувати про тих заради кого ми працюємо – про клієнтів. Задоволення потреб клієнта – ключовий показник успішності бізнесу.

Навички ефективного керівника в бізнесі

Зібрати команду однодумців і відпрацювати систему управління, щоб потім весь механізм працював без збоїв – це завдання справжнього лідера. Важко впоратись із цим завданням, якщо не мати навичок ефективного управлінця.

Я згоден з висловлюванням, що лідер – це батарейка, що заряджає власною енергією всю команду

Різні теорії лідерства роблять акцент на таких функціях лідера як комунікативність та мобільність. Я як визначальну якість виділяю потужну енергетику. Відповідно лідер має бути орієнтований в першу чергу на те, щоб надихати команду, заряджати її своєю енергією.

Ефективний керівник повинен вміти зібрати сильну команду, розставити гравців на правильні місця, чітко поставити цілі, мотивувати команду фінансово. Треба мати вміння вимагати, навчати, дотискати, фокусувати, спираючись на розсудливість і бізнес-інтелект. І, як я вже сказав – надихати, тобто давати енергію.

Я намагаюсь із кожного члена своєї команди формувати лідера і орієнтую на розвинення лідерських якостей. Це третя невід’ємна складова єдиної системи побудови ефективного бізнесу. Все разом – це цілісна система, що допомагає ефективно керувати бізнесом.

 

Вам буде цікаво: Як правильно розставляти пріоритети
Поділитися: