Ціна питання: якої зарплати ви гідні

188
Як навчитися правильно оцінювати себе і чому це важливо

Ніхто і ніколи не буде платити вам стільки, скільки ви насправді коштуєте. Вони будуть платити стільки, скільки вони думають, що ви коштуєте. Якщо хочете гідної зарплати – формуйте про себе гарну думку, говорить консультантка з ціноутворення Кейсі Браун. На міжнародній конференції TED вона розповіла, як це зробити.

Браун запевняє, що жінок недооцінюють частіше за чоловіків. Так, за даними Бюро трудової статистики США, за одну і ту ж роботу жінка отримує 83 центи, а чоловік – 1 долар. У підприємницькій сфері ситуація зберігається: бізнесвумен заробляє 80 центів на кожен долар.

«У своїй роботі я часто чую, як жінки говорять, що їм неприємно озвучувати цінність своїх послуг, особливо, коли вони тільки починають свій бізнес. Вони зазвичай кажуть: «Я не люблю нахвалювати себе». «Нехай краще моя робота скаже за мене». «Не люблю співати собі дифірамби». Від чоловіків-бізнесменів я чую зовсім інші розповіді, та думаю, ця відмінність коштує жінкам 20 центів», – говорить Кейсі Браун.

На її думку, для реалізації зарплатного потенціалу важливо усвідомлювати свою цінність і вміти заявити про неї. Ці найпростіші вміння можуть кардинально змінити життя і ставлення до себе.

Поділитися: