Ціна лідерства: що стоїть за успіхом та чого це коштує

822
Shutterstock
Чому бути головним означає відповідати за все і всіх

Керувати компанією – мрія багатьох амбітних людей. Прагнення дістатися вершини успіху всіляко заохочується як у малому колі сім’ї, так і в широкому колі суспільства. Бути головним – це почесно, престижно і добре оплачується. Але, як і у будь-якої медалі, у лідерства є й зворотній бік: ціна за успіх. Не всі усвідомлюють, чим лідери відрізняються від формальних директорів. Чого вартує керівникам їхнє становище і що виявляється важливим на практиці – в матеріалі K.Fund Media.

1

Ви заслуговуєте на таку команду, яку маєте

Щойно ви станете лідером, час ваших скарг або ж скарг вашої команди офіційно закінчиться. Якщо ви незадоволені, то можете допомогти своєму персоналу вдосконалюватися й рости. Ви можете перепризначити їх, спрямовуючи їхні сильні якості на нові завдання. Ви навіть можете активно заохочувати їх покинути вашу організацію. Але ви не можете скаржитися на них або на їхню роботу, оскільки заслуговуєте на таку команду, яку маєте. Ви ― господар.

Лідер несе відповідальність за те, що відбувається в команді. Shutterstock

Коли ви керуєте організацією, незалежно від того, добра вона, погана, а чи потворна, ви повинні нести відповідальність за те, що відбувається. Переведення стрілок ― це в ліпшому випадку ознака незрілості, а в гіршому ― демонстрація відсутності цілісності.

2

Риба дійсно починає гнити з голови

Організації – це відображення тих, хто їх очолює. Тому, коли ви бачите щось, що вам не подобається у вашій команді, перше і найліпше, що потрібно зробити ― зупинитися перед дзеркалом. Запитайте себе: «Що в мені й у стилі мого керівництва стає причиною такої поведінки?» Ймовірно, ви виявите, що наймаєте таких самих людей, як ви самі, або ж що ви слідуєте алгоритмам, які існують у вашому житті.

Якщо ви – керівник, і вам не подобається сморід у офісі, цілком ймовірно, що він походить від вас

Берні Бенкс навчав найкращих лідерів у світі в Вест-Пойнті, а тепер і в Північно-західному університеті. Він керував лідерами в класі і на полі битви. Берні говорить про це: «Лідерство з таким же успіхом може бути законом фізики. Покажіть мені негативну команду, і я покажу вам негативного лідера».

3

Отримуєте сосиски? Значить, у вас фабрика з виробництва сосисок

Річард Мандерс, успішний підприємець і бізнес-тренер, любить підкреслювати, що організації ідеально підходять для отримання результатів у тому, що виробляють. Якщо вам потрібні інші результати, то ви маєте змінити дизайн організації. Якщо вам не подобаються сосиски, то чому ж ви очолюєте фабрику, що їх виробляє?

Стиль поведінки керівника впливає на всю компанію. Shutterstock

4

Ви не зможете обманути силу тяжіння

Сьюзен Робертсон викладає творчість в Гарварді. Їй подобається казати: «Культура тече схилом вниз». Якщо ви хочете бути на вершині гори керівництва, переконайтеся, що постійно стежите за тим, які меседжі відправляєте вниз. Ваші люди будуть вам вдячні, і ви значно спростите своє життя.


Сергій Слупський Засновник і керівник Slupsky Event Management

Ціна лідерства ― це те ж саме, що питання ЗАРАДИ ЧОГО бізнес? У нашому світі, коли очевидна відповідь на це питання ― гроші, всі інші думки точно непопулярні.

Коли я назвав компанію Slupsky Event Management, моє оточення сприйняло це як марнославство. Багатьом і досі складно зрозуміти, що за цим стоїть максимальна відповідальність, яку я особисто несу за все, що робить компанія. Я підписався своїм ім’ям, і це та ціна лідерства, яку я плачу щодня. Ще 100 років тому всі компанії називалися іменами засновників, інших варіантів не було, бізнес був продовженням людини.

Якщо щось піде не так, я відповім своєю репутацією, грошима, бізнесом ― тобто собою. Коли подібні ситуації виникають (нечасто, але буває), я відразу ж намагаюся віддати будь-які гроші, щоб клієнт або партнер залишився нами задоволений. Навіть якщо нам це невигідно. Дав слово ― мусиш тримати. Я дуже вимогливий до обіцянок. Тримати слово будь-якою ЦІНОЮ ― це і є ціна лідера.


Станіслав Горбачевський Власник групи компаній ФОРС

Для мене ціна лідерства ― це ризик своїми ресурсами і робота 24/7. За помилки підлеглих платить компанія, тобто ― я. У бізнесі як у футболі: у поразці команди звинувачують головного тренера. Другий мінус лідерства ― цілодобова робота. Постійна зайнятість позбавляє мене відпочинку. Наприклад, коли нормальні люди вечори п’ятниці проводять в кіно, я в цей час сиджу в офісі.


За матеріалами Forbes
Поділитися: