Цензурі на допомогу: домени Google більше не можна використовувати для обходу блокування через VPN

355
www.theverge.com
З 2016-го розробники і хакери активно використовували домени IT-гіганта для переспрямування трафіку

Американська технологічна корпорація Google оновила свій сервіс Google App Engine, службу хостингу сайтів і веб-додатків.

Тим самим IT-гігант припинив підтримувати технологію маскування доменів, або доменного фронтування (domain-fronting). Вона давала розробникам змогу використовувати домени Google для обходу блокувань, установлених державою.

Ці зміни порушили роботу низки анонімних онлайн-сервісів, у тому числі браузера Tor, месенджера Signal і VPN-сервісу Psiphon.

Інтернет-цензура в КНР: понад 13 тис. заблокованих сайтів за три роки

Google заявив, що ніколи не підтримував доменне фронтування як офіційну послугу, а сторонні сервіси могли ним користуватися через особливості програмного забезпечення IT-гіганта.

Розробники почали маскувати свій інтернет-трафік через Google з 2016 року. За даними американської компанії FireEye, лазівкою від американської корпорації послуговувалося також хакерське угруповання APT29, пов’язане з урядом Росії.

Міжнародна громадська організація Access Now, яка бореться за вільний інтернет, закликала IT-гіганта змінити своє рішення і дозволити далі використовувати свої домени для обходу блокування.

Як ми писали раніше, через збій у Google Docs користувачі сервісу зіткнулися з цензурою.

А в Росії суд ухвалив негайно заблокувати Telegram.

 

Джерело: The Verge

Поділитися: