Центробанк КНР оголосив ICO поза законом

177
K.Fund Media
Китай намагається вирішити задачу регулювання зростаючого ринку продажу криптовалюти

У понеділок Народний банк Китаю оголосив криптовалюти, або первинне розміщення монет (ICO) незаконними та наказав негайно припинити всю пов’язану із цим діяльність. Отримувачі прибутків мають повернути гроші інвесторам, хоча механізм відшкодування не вказаний.

Цифровим токенам та торгівельним платформам заборонено конвертувати біткойни в умовні валюти, банкам заборонено надавати послуги за криптовалюту.

«Це нагадує те, що ми бачимо в інших юрисдикціях. Гряде регулювання, – впевнений Джехан Чу, керуючий партнер консалтингу з продажу токенів Kenetic Capital Ltd. (Гонконг). – Китай, завдяки масштабам та як один з найбільш спекулятивних ринків первинного розміщення монет, мав би вдатися до більш рішучих дій».

ICO, або продажі цифрових токенів, за останній рік продемонстрували незбалансоване зростання у розмірі $1,6 млрд. Криптовалюти вважаються загрозою для стабільності фінансового ринку Китаю. Влада намагається приборкати канали фінансування за рамками традиційної банківської системи, бо вважає їх способом обійти венчурні фонди та інвестиційні банки.

Біткойни вперше почали падати — на 7,2%, найбільше з липня, до $4530,73. За даними Coindesk, криптовалюта ethereum у понеділок здешевіла більше ніж на 6%.

За даними Національного комітету експертів з технології фінансової безпеки Інтернету, у Китаї к 18 липня існувало 43 платформи ICO. Шістдесят п’ять проектів ICO завершились з прибутком  2,6 млрд. юанів ($398 млн).

ICO, середнє між краудфандингом та IPO, передбачає продаж віртуальних монет в основному на основі блокчейну ethereum, подібно до технології, яка лежить в основі біткойн. Але, на відміну від традиційного  первинного розміщення, коли покупці отримують акції, підтримка стартапів ІСО віртуальними токенами унікальна для компанії-емітента. Це означає, що вони ростуть у вартості лише в тому випадку, якщо бізнес чи мережа доведе життєздатність, залучаючи більше людей та підвищуючи ліквідність.

Біткойни вже назвали новою фінансовою бульбашкою.  Комісія з цінних паперів США анонсувала ретельну перевірку сектору та наголосила, що емітенти ІСО мають зареєструвати з урядом угоди на цінні папери.

Цього року кіберзлочинці розкрали 10% грошових коштів з ІСО через фішинг, коментують у Chainalysis — фірмі з Нью-Йорку, що забезпечує програмне забезпечення для запобігання відмиванню грошей.

Джехан Чу вважає, що Китай, швидше за все, дозволить продавати токени, але лише на схвалених платформах та «в такому форматі, який вважатиме безпечним та контрольованим».

 

Джерело: Bloomberg
Поділитися: