Тримай дистанцію: 3 помилки менеджера, який намагається дружити зі своїми підлеглими

803
Shutterstock
Правильним діловим відносинам в компанії шкодить не тільки ворожнеча

Дружні стосунки – не найкращий спосіб управління підлеглими. Хоча б тому, що дружба не є засобом для досягнення будь-якої мети. А основноюметою керівника є якраз отримання певних результатів. Крім того, менеджер постійно вимагає від співробітників звіту про поточні результати, а в дружбі контроль недоречний. Саме такі суперечності ускладнюють управління колективом. Крім цього, керівники при такому підході роблять помилки, які в принципі ставлять під удар діяльність компанії. Ось три помилки таких упущень керівників.

Помилка №1: спроба створити ілюзію рівності з підлеглими

За майже сто років існування менеджменту як науки було висунуто чимало теорій, якою має бути дистанція між начальником і співробітниками. Батько менеджменту Пітер Друкер писав, що дружити з підлеглими властиво тим начальникам, які раніше були рядовими співробітниками. Таким чином вони хочуть показати своїм колишнім колегам, що не зазналися. Однак, вказував Друкер, будь-якому управлінцю доводиться ухвалювати неприємні рішення, наприклад, карати або понижувати в посаді. Друг-підлеглий сприймає такі дії як зраду і більше ніякої особистої відданості компанії чекати від нього не варто.

Дружити з підлеглими властиво начальникам, які раніше були рядовими співробітниками. Shutterstock

Помилка №2: применшення заради дружби своїх особистих заслуг

Молоді керівники, доповідаючи вищому керівництву про успішні підсумки, у відповідь на похвалу іноді відповідають – це заслуга не так моя, як усього мого підрозділу і особливо моїх підлеглих, яких особливо і підганяти не було потреби.

Головна вимога до керівника – вміння знайти, організувати та спрямувати професіоналів на досягнення результату

Так вони хочуть продемонструвати, що не зазналися. Насправді ж вони таким чином досягають протилежного результату, оскільки демонструють, що не розуміють головної  вимоги до керівника – вміння знайти, організувати та спрямувати професіоналів на досягнення  результату.

Наприклад, сер Алекс Фергюсон під час своєї ігрової кар’єри був середнього класу нападником, але потім став за версією журналу World soccer найбільшим тренером в історії світового футболу. Й анітрохи не переймався з приводу того, що футболісти тренованих ним команд перевершують його в індивідуальній майстерності.

Помилка №3: ​​недотримання конфіденційності

Досить поширена помилка недосвідченого начальника – ставлячи підлеглому локальне завдання, що є частиною задачі, що розв’язується фірмою загалом, описувати йому «по дружбі» цю задачу. І тим самим порушувати політику конфіденційності, яка говорить, що кожен в фірмі повинен знати рівно стільки, скільки йому треба, не менше, але й не більше. Часто цьому сприяє і сам честолюбний підлеглий, який висуває логічний, здавалося б, аргумент: «Якщо ви поясните мені, для чого це роблю, я зроблю свою частину роботи краще».

Розказуючи стратегічні плани фірми, ви ризикуєте віддати їх конкурентам. Shutterstock

Але що більше співробітників знають про стратегічні плани фірми, то більша ймовірність, що тим чи іншим шляхом вони потраплять до конкурентів.

Поділитися: